Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAUM TANA SOFT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. LOTRIOARA, 15, V37, 1, 8, 36, 46011, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 276.114 RON | 276.114 RON | 48.870 RON | 218.961 RON | 227.244 RON | 288.975 RON | 0 RON | 288.975 RON | 236.811 RON | 52.164 RON | 0 RON | 271.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 576.406 RON | 576.517 RON | 147.284 RON | 412.939 RON | 429.233 RON | 473.009 RON | 0 RON | 473.009 RON | 430.789 RON | 42.220 RON | 0 RON | 380.875 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 151.523 RON | 151.493 RON | 146.901 RON | 47 RON | 4.592 RON | 20.366 RON | 0 RON | 20.366 RON | 17.897 RON | 2.469 RON | 0 RON | 14.558 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 393.661 RON | 393.656 RON | 58.936 RON | 327.091 RON | 334.720 RON | 374.929 RON | 0 RON | 374.929 RON | 17.850 RON | 357.079 RON | 0 RON | 241.933 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 446.255 RON | 446.254 RON | 271.971 RON | 169.820 RON | 174.283 RON | 194.680 RON | 0 RON | 194.680 RON | 187.670 RON | 7.010 RON | 0 RON | 19.934 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 217.149 RON | 217.412 RON | 212.481 RON | −1.591 RON | 4.931 RON | 66.519 RON | 0 RON | 66.519 RON | 16.259 RON | 50.260 RON | 0 RON | 18.445 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 293.461 RON | 293.524 RON | 260.810 RON | 23.910 RON | 32.714 RON | 52.433 RON | 0 RON | 52.433 RON | 17.169 RON | 35.264 RON | 0 RON | 29.855 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 2,859 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 276,1 K RON | 576,4 K RON | 151,5 K RON | 393,7 K RON | 446,3 K RON | 217,1 K RON | 293,5 K RON |
| Venituri totale | 276,1 K RON | 576,5 K RON | 151,5 K RON | 393,7 K RON | 446,3 K RON | 217,4 K RON | 293,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,9 K RON | 147,3 K RON | 146,9 K RON | 58,9 K RON | 272,0 K RON | 212,5 K RON | 260,8 K RON |
| Rezultat net | 219,0 K RON | 412,9 K RON | 47 RON | 327,1 K RON | 169,8 K RON | −1,6 K RON | 23,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 283,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,49 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,49 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,49 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,83 |
| Durata încasare (zile) | 37 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 52,2 K RON | 289,0 K RON | 18,1% |
| 2020 | 42,2 K RON | 473,0 K RON | 8,9% |
| 2021 | 2,5 K RON | 20,4 K RON | 12,1% |
| 2022 | 357,1 K RON | 374,9 K RON | 95,2% |
| 2023 | 7,0 K RON | 194,7 K RON | 3,6% |
| 2024 | 50,3 K RON | 66,5 K RON | 75,6% |
| 2025 | 35,3 K RON | 52,4 K RON | 67,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 276,1 K RON | 576,4 K RON | 151,5 K RON | 393,7 K RON | 446,3 K RON | 217,1 K RON | 293,5 K RON | ▲ 35,1% |
| Rezultat net | 219,0 K RON | 412,9 K RON | 47 RON | 327,1 K RON | 169,8 K RON | −1,6 K RON | 23,9 K RON | ▲ 1.602,8% |
| Total active | 289,0 K RON | 473,0 K RON | 20,4 K RON | 374,9 K RON | 194,7 K RON | 66,5 K RON | 52,4 K RON | ▼ 21,2% |
| Capitaluri proprii | 236,8 K RON | 430,8 K RON | 17,9 K RON | 17,9 K RON | 187,7 K RON | 16,3 K RON | 17,2 K RON | ▲ 5,6% |
| Datorii totale | 52,2 K RON | 42,2 K RON | 2,5 K RON | 357,1 K RON | 7,0 K RON | 50,3 K RON | 35,3 K RON | ▼ 29,8% |
| Lichiditate curentă | 5,54 | 11,20 | 8,25 | 1,05 | 27,77 | 1,32 | 1,49 | ▲ 12,3% |
| Marjă netă (%) | 79,30 | 71,64 | 0,03 | 83,09 | 38,05 | -0,73 | 8,15 | ▲ 1.216,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 70 | 68 | 95 | 37 | 80 | ▲ 116,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.