Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONVALLARIA COM SRL
Date generale
Adresă
România, Suceava, Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Calea CERNĂUŢI, 312, 727610
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.437.409 RON | 3.589.519 RON | 3.234.434 RON | 319.308 RON | 355.085 RON | 1.142.226 RON | 416.656 RON | 725.570 RON | 336.257 RON | 805.969 RON | 399.442 RON | 194.332 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2020 | 4.502.969 RON | 4.532.100 RON | 3.951.804 RON | 541.561 RON | 580.296 RON | 1.148.994 RON | 317.452 RON | 831.542 RON | 558.510 RON | 590.484 RON | 467.597 RON | 230.987 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2021 | 4.802.861 RON | 4.823.707 RON | 4.193.706 RON | 584.728 RON | 630.001 RON | 980.640 RON | 257.389 RON | 723.251 RON | 601.677 RON | 378.963 RON | 400.111 RON | 214.078 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2022 | 5.127.631 RON | 5.127.673 RON | 4.483.444 RON | 581.051 RON | 644.229 RON | 1.008.002 RON | 294.966 RON | 713.036 RON | 598.398 RON | 409.604 RON | 357.799 RON | 239.656 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2023 | 5.367.669 RON | 5.623.810 RON | 4.934.904 RON | 580.842 RON | 688.906 RON | 1.136.027 RON | 465.785 RON | 670.242 RON | 598.189 RON | 537.838 RON | 388.558 RON | 226.228 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2024 | 6.034.761 RON | 6.035.361 RON | 5.553.391 RON | 398.602 RON | 481.970 RON | 837.738 RON | 344.468 RON | 493.270 RON | 421.273 RON | 416.465 RON | 379.223 RON | 265.414 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 4.897.154 RON | 4.976.691 RON | 4.824.014 RON | 116.327 RON | 152.677 RON | 645.406 RON | 183.382 RON | 462.024 RON | 138.998 RON | 506.408 RON | 304.488 RON | 321.891 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Top format din 142 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.91) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,44 M RON | 4,50 M RON | 4,80 M RON | 5,13 M RON | 5,37 M RON | 6,03 M RON | 4,90 M RON |
| Venituri totale | 3,59 M RON | 4,53 M RON | 4,82 M RON | 5,13 M RON | 5,62 M RON | 6,04 M RON | 4,98 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,23 M RON | 3,95 M RON | 4,19 M RON | 4,48 M RON | 4,93 M RON | 5,55 M RON | 4,82 M RON |
| Rezultat net | 319,3 K RON | 541,6 K RON | 584,7 K RON | 581,1 K RON | 580,8 K RON | 398,6 K RON | 116,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,03 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,91 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,32 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,08 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,21 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 806,0 K RON | 1,14 M RON | 70,6% |
| 2020 | 590,5 K RON | 1,15 M RON | 51,4% |
| 2021 | 379,0 K RON | 980,6 K RON | 38,6% |
| 2022 | 409,6 K RON | 1,01 M RON | 40,6% |
| 2023 | 537,8 K RON | 1,14 M RON | 47,3% |
| 2024 | 416,5 K RON | 837,7 K RON | 49,7% |
| 2025 | 506,4 K RON | 645,4 K RON | 78,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,44 M RON | 4,50 M RON | 4,80 M RON | 5,13 M RON | 5,37 M RON | 6,03 M RON | 4,90 M RON | ▼ 18,9% |
| Rezultat net | 319,3 K RON | 541,6 K RON | 584,7 K RON | 581,1 K RON | 580,8 K RON | 398,6 K RON | 116,3 K RON | ▼ 70,8% |
| Total active | 1,14 M RON | 1,15 M RON | 980,6 K RON | 1,01 M RON | 1,14 M RON | 837,7 K RON | 645,4 K RON | ▼ 23,0% |
| Capitaluri proprii | 336,3 K RON | 558,5 K RON | 601,7 K RON | 598,4 K RON | 598,2 K RON | 421,3 K RON | 139,0 K RON | ▼ 67,0% |
| Datorii totale | 806,0 K RON | 590,5 K RON | 379,0 K RON | 409,6 K RON | 537,8 K RON | 416,5 K RON | 506,4 K RON | ▲ 21,6% |
| Lichiditate curentă | 0,90 | 1,41 | 1,91 | 1,74 | 1,25 | 1,18 | 0,91 | ▼ 23,0% |
| Marjă netă (%) | 9,29 | 12,03 | 12,17 | 11,33 | 10,82 | 6,61 | 2,38 | ▼ 64,0% |
| Scor bonitate | 55 | 85 | 95 | 82 | 77 | 72 | 43 | ▼ 40,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (116,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,03 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.