Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONTADA IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. VIILOR, 29, 8I, V, 57, 3400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 10.590 RON | 10.590 RON | 7.748 RON | 2.736 RON | 2.842 RON | 46 RON | 0 RON | 46 RON | −39.948 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 39.994 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 5.000 RON | 5.000 RON | 6.725 RON | −1.775 RON | −1.725 RON | 74 RON | 0 RON | 74 RON | −41.723 RON | 41.797 RON | 0 RON | 46 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 7.000 RON | 7.000 RON | 10.033 RON | −3.103 RON | −3.033 RON | 85 RON | 0 RON | 85 RON | −38.682 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 38.767 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 4.270 RON | 4.270 RON | 8.907 RON | −4.718 RON | −4.637 RON | 1.243 RON | 1.189 RON | 54 RON | −43.400 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 44.643 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 2.722 RON | −2.722 RON | −2.722 RON | 1.296 RON | 1.189 RON | 107 RON | −46.122 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 47.418 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 6.610 RON | −6.610 RON | −6.610 RON | 3.526 RON | 3.446 RON | 80 RON | −58.877 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 62.403 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 2.466 RON | −2.466 RON | −2.466 RON | 4.242 RON | 4.161 RON | 81 RON | −61.343 RON | 0 RON | 0 RON | 46 RON | 65.585 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Top format din 107 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−61.343 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.466 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,6 K RON | 5,0 K RON | 7,0 K RON | 4,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 10,6 K RON | 5,0 K RON | 7,0 K RON | 4,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 7,7 K RON | 6,7 K RON | 10,0 K RON | 8,9 K RON | 2,7 K RON | 6,6 K RON | 2,5 K RON |
| Rezultat net | 2,7 K RON | −1,8 K RON | −3,1 K RON | −4,7 K RON | −2,7 K RON | −6,6 K RON | −2,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −3,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 46 RON | 0,0% |
| 2020 | 41,8 K RON | 74 RON | 56.482,4% |
| 2021 | 0 RON | 85 RON | 0,0% |
| 2022 | 0 RON | 1,2 K RON | 0,0% |
| 2023 | 0 RON | 1,3 K RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 3,5 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 4,2 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,6 K RON | 5,0 K RON | 7,0 K RON | 4,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 2,7 K RON | −1,8 K RON | −3,1 K RON | −4,7 K RON | −2,7 K RON | −6,6 K RON | −2,5 K RON | ▲ 62,7% |
| Total active | 46 RON | 74 RON | 85 RON | 1,2 K RON | 1,3 K RON | 3,5 K RON | 4,2 K RON | ▲ 20,3% |
| Capitaluri proprii | −39,9 K RON | −41,7 K RON | −38,7 K RON | −43,4 K RON | −46,1 K RON | −58,9 K RON | −61,3 K RON | ▼ 4,2% |
| Datorii totale | 0 RON | 41,8 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | – | 0,00 | – | – | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 25,84 | -35,50 | -44,33 | -110,49 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 44 | 12 | 21 | 14 | 24 | 17 | 24 | ▲ 41,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.