Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EUROMAX COMPANY SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Miroslava, Comuna Miroslava, PĂDURII, 15, 707305, Construcţia C1, biroul 1, parter, Intravilan sat Miroslava
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 7.573.608 RON | 7.906.203 RON | 7.687.955 RON | 186.464 RON | 218.248 RON | 6.058.626 RON | 4.589.196 RON | 1.469.430 RON | 798.433 RON | 5.542.646 RON | 135.789 RON | 1.093.255 RON | 0 RON | 282.453 RON | 28 |
| 2020 | 9.506.693 RON | 9.854.613 RON | 9.720.862 RON | 115.135 RON | 133.751 RON | 6.650.145 RON | 4.634.983 RON | 2.015.162 RON | 913.568 RON | 5.933.960 RON | 276.119 RON | 1.558.335 RON | 0 RON | 197.383 RON | 30 |
| 2021 | 10.710.665 RON | 11.101.437 RON | 11.085.566 RON | 10.650 RON | 15.871 RON | 6.651.015 RON | 4.464.814 RON | 2.186.201 RON | 924.218 RON | 5.942.966 RON | 748.616 RON | 1.345.322 RON | 0 RON | 216.169 RON | 35 |
| 2022 | 12.763.338 RON | 13.134.702 RON | 12.730.059 RON | 346.502 RON | 404.643 RON | 4.983.335 RON | 3.033.384 RON | 1.949.951 RON | 911.380 RON | 4.057.350 RON | 329.001 RON | 1.344.353 RON | 34.556 RON | 19.951 RON | 30 |
| 2023 | 10.157.286 RON | 10.585.337 RON | 10.557.589 RON | 23.564 RON | 27.748 RON | 3.792.867 RON | 2.391.030 RON | 1.401.837 RON | 934.944 RON | 2.856.636 RON | 208.959 RON | 699.419 RON | 34.556 RON | 33.269 RON | 30 |
| 2024 | 10.511.183 RON | 11.249.659 RON | 10.625.997 RON | 613.848 RON | 623.662 RON | 5.318.093 RON | 3.106.198 RON | 2.211.895 RON | 1.548.792 RON | 3.829.483 RON | 187.940 RON | 1.668.579 RON | 34.557 RON | 153.485 RON | 30 |
| 2025 | 11.070.815 RON | 11.719.368 RON | 11.639.284 RON | 41.701 RON | 80.084 RON | 6.233.486 RON | 4.010.134 RON | 2.223.352 RON | 1.590.493 RON | 4.717.340 RON | 895.793 RON | 661.272 RON | 34.556 RON | 167.649 RON | 31 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (39)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,007 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.47) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,57 M RON | 9,51 M RON | 10,71 M RON | 12,76 M RON | 10,16 M RON | 10,51 M RON | 11,07 M RON |
| Venituri totale | 7,91 M RON | 9,85 M RON | 11,10 M RON | 13,13 M RON | 10,59 M RON | 11,25 M RON | 11,72 M RON |
| Cheltuieli totale | 7,69 M RON | 9,72 M RON | 11,09 M RON | 12,73 M RON | 10,56 M RON | 10,63 M RON | 11,64 M RON |
| Rezultat net | 186,5 K RON | 115,1 K RON | 10,7 K RON | 346,5 K RON | 23,6 K RON | 613,8 K RON | 41,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,03 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,47 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,28 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,14 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,36 |
| Durata stocaj (zile) | 30 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,74 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,54 M RON | 6,06 M RON | 91,5% |
| 2020 | 5,93 M RON | 6,65 M RON | 89,2% |
| 2021 | 5,94 M RON | 6,65 M RON | 89,4% |
| 2022 | 4,06 M RON | 4,98 M RON | 81,4% |
| 2023 | 2,86 M RON | 3,79 M RON | 75,3% |
| 2024 | 3,83 M RON | 5,32 M RON | 72,0% |
| 2025 | 4,72 M RON | 6,23 M RON | 75,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,57 M RON | 9,51 M RON | 10,71 M RON | 12,76 M RON | 10,16 M RON | 10,51 M RON | 11,07 M RON | ▲ 5,3% |
| Rezultat net | 186,5 K RON | 115,1 K RON | 10,7 K RON | 346,5 K RON | 23,6 K RON | 613,8 K RON | 41,7 K RON | ▼ 93,2% |
| Total active | 6,06 M RON | 6,65 M RON | 6,65 M RON | 4,98 M RON | 3,79 M RON | 5,32 M RON | 6,23 M RON | ▲ 17,2% |
| Capitaluri proprii | 798,4 K RON | 913,6 K RON | 924,2 K RON | 911,4 K RON | 934,9 K RON | 1,55 M RON | 1,59 M RON | ▲ 2,7% |
| Datorii totale | 5,54 M RON | 5,93 M RON | 5,94 M RON | 4,06 M RON | 2,86 M RON | 3,83 M RON | 4,72 M RON | ▲ 23,2% |
| Lichiditate curentă | 0,27 | 0,34 | 0,37 | 0,48 | 0,49 | 0,58 | 0,47 | ▼ 18,4% |
| Marjă netă (%) | 2,46 | 1,21 | 0,10 | 2,71 | 0,23 | 5,84 | 0,38 | ▼ 93,5% |
| Scor bonitate | 45 | 53 | 53 | 58 | 45 | 68 | 45 | ▼ 33,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (41,7 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 12,03 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.