VIGET COM SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, Str. PANDURULUI, 31, 8700, KM.4-5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.457.713 RON | 1.791.078 RON | 1.429.238 RON | 343.921 RON | 361.840 RON | 779.080 RON | 115.387 RON | 663.693 RON | 581.749 RON | 197.331 RON | 614.560 RON | 102 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 1.797.558 RON | 1.797.713 RON | 1.624.170 RON | 145.952 RON | 173.543 RON | 888.908 RON | 94.396 RON | 794.512 RON | 727.701 RON | 161.207 RON | 719.700 RON | 30.425 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 2.319.770 RON | 2.319.770 RON | 2.070.290 RON | 214.353 RON | 249.480 RON | 1.019.270 RON | 73.406 RON | 945.864 RON | 942.054 RON | 77.216 RON | 788.846 RON | 57.930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,660 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,46 M RON | 1,80 M RON | 2,32 M RON |
| Venituri totale | 1,79 M RON | 1,80 M RON | 2,32 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,43 M RON | 1,62 M RON | 2,07 M RON |
| Rezultat net | 343,9 K RON | 146,0 K RON | 214,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,72 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,25 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,03 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,94 |
| Durata stocaj (zile) | 124 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 40,04 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 197,3 K RON | 779,1 K RON | 25,3% |
| 2024 | 161,2 K RON | 888,9 K RON | 18,1% |
| 2025 | 77,2 K RON | 1,02 M RON | 7,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,46 M RON | 1,80 M RON | 2,32 M RON | ▲ 29,1% |
| Rezultat net | 343,9 K RON | 146,0 K RON | 214,4 K RON | ▲ 46,9% |
| Total active | 779,1 K RON | 888,9 K RON | 1,02 M RON | ▲ 14,7% |
| Capitaluri proprii | 581,7 K RON | 727,7 K RON | 942,1 K RON | ▲ 29,5% |
| Datorii totale | 197,3 K RON | 161,2 K RON | 77,2 K RON | ▼ 52,1% |
| Lichiditate curentă | 3,36 | 4,93 | 12,25 | ▲ 148,5% |
| Marjă netă (%) | 23,59 | 8,12 | 9,24 | ▲ 13,8% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (214,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.25), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,72 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.