Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZOZO 95 COMIMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Aleea STUPILOR, 1, E8, 1, 5, 55631, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 26.344 RON | 26.344 RON | 25.120 RON | 434 RON | 1.224 RON | 48.630 RON | 6.517 RON | 42.113 RON | −61.040 RON | 109.670 RON | 32.543 RON | 6.781 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 33.475 RON | 33.475 RON | 21.080 RON | 11.417 RON | 12.395 RON | 51.389 RON | 6.517 RON | 44.872 RON | −49.623 RON | 101.012 RON | 38.096 RON | 6.120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 29.860 RON | 29.860 RON | 18.060 RON | 10.905 RON | 11.800 RON | 62.303 RON | 6.517 RON | 55.786 RON | −38.718 RON | 101.021 RON | 46.884 RON | 5.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 101.538 RON | 101.361 RON | 101.170 RON | −374 RON | 191 RON | 87.056 RON | 6.783 RON | 80.273 RON | −38.982 RON | 126.038 RON | 55.086 RON | 23.492 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 102.295 RON | 102.295 RON | 94.521 RON | 6.530 RON | 7.774 RON | 51.642 RON | 6.783 RON | 44.859 RON | −32.452 RON | 84.094 RON | 34.009 RON | 1.990 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 87.743 RON | 87.743 RON | 84.709 RON | 2.533 RON | 3.034 RON | 58.360 RON | 6.517 RON | 51.843 RON | −29.919 RON | 88.279 RON | 36.230 RON | 7.620 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 1,853 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−29.919 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 151.3% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,3 K RON | 33,5 K RON | 29,9 K RON | 101,5 K RON | 102,3 K RON | 87,7 K RON |
| Venituri totale | 26,3 K RON | 33,5 K RON | 29,9 K RON | 101,4 K RON | 102,3 K RON | 87,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 25,1 K RON | 21,1 K RON | 18,1 K RON | 101,2 K RON | 94,5 K RON | 84,7 K RON |
| Rezultat net | 434 RON | 11,4 K RON | 10,9 K RON | −374 RON | 6,5 K RON | 2,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 119,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,59 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,18 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,66 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,42 |
| Durata stocaj (zile) | 151 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,51 |
| Durata încasare (zile) | 32 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 109,7 K RON | 48,6 K RON | 225,5% |
| 2020 | 101,0 K RON | 51,4 K RON | 196,6% |
| 2021 | 101,0 K RON | 62,3 K RON | 162,1% |
| 2023 | 126,0 K RON | 87,1 K RON | 144,8% |
| 2024 | 84,1 K RON | 51,6 K RON | 162,8% |
| 2025 | 88,3 K RON | 58,4 K RON | 151,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,3 K RON | 33,5 K RON | 29,9 K RON | 101,5 K RON | 102,3 K RON | 87,7 K RON | ▼ 14,2% |
| Rezultat net | 434 RON | 11,4 K RON | 10,9 K RON | −374 RON | 6,5 K RON | 2,5 K RON | ▼ 61,2% |
| Total active | 48,6 K RON | 51,4 K RON | 62,3 K RON | 87,1 K RON | 51,6 K RON | 58,4 K RON | ▲ 13,0% |
| Capitaluri proprii | −61,0 K RON | −49,6 K RON | −38,7 K RON | −39,0 K RON | −32,5 K RON | −29,9 K RON | ▲ 7,8% |
| Datorii totale | 109,7 K RON | 101,0 K RON | 101,0 K RON | 126,0 K RON | 84,1 K RON | 88,3 K RON | ▲ 5,0% |
| Lichiditate curentă | 0,38 | 0,44 | 0,55 | 0,64 | 0,53 | 0,59 | ▲ 10,1% |
| Marjă netă (%) | 1,65 | 34,11 | 36,52 | -0,37 | 6,38 | 2,89 | ▼ 54,7% |
| Scor bonitate | 32 | 55 | 47 | 32 | 42 | 37 | ▼ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,5 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 119,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 151.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.