Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELORA SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, 22 DECEMBRIE 1989, 2, 455300, Corp C1 şi Corp C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 856.829 RON | 955.007 RON | 934.972 RON | 11.338 RON | 20.035 RON | 761.227 RON | 437.991 RON | 323.236 RON | 110.462 RON | 651.098 RON | 264.985 RON | 40.290 RON | 0 RON | 333 RON | 5 |
| 2020 | 821.700 RON | 927.802 RON | 910.115 RON | 9.755 RON | 17.687 RON | 805.207 RON | 512.263 RON | 292.944 RON | 120.218 RON | 685.222 RON | 130.750 RON | 57.313 RON | 0 RON | 233 RON | 4 |
| 2021 | 867.766 RON | 1.044.071 RON | 1.022.100 RON | 12.105 RON | 21.971 RON | 794.205 RON | 506.730 RON | 287.475 RON | 128.640 RON | 665.698 RON | 139.037 RON | 80.914 RON | 0 RON | 133 RON | 5 |
| 2022 | 925.089 RON | 1.149.097 RON | 1.124.854 RON | 14.172 RON | 24.243 RON | 874.112 RON | 548.971 RON | 325.141 RON | 142.812 RON | 731.333 RON | 135.385 RON | 120.488 RON | 0 RON | 33 RON | 5 |
| 2023 | 1.007.502 RON | 1.262.518 RON | 1.231.438 RON | 19.941 RON | 31.080 RON | 844.419 RON | 536.534 RON | 307.885 RON | 162.753 RON | 681.666 RON | 139.643 RON | 131.688 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 1.056.660 RON | 1.277.933 RON | 1.272.086 RON | 3.585 RON | 5.847 RON | 856.066 RON | 474.632 RON | 381.434 RON | 166.339 RON | 689.727 RON | 196.105 RON | 165.079 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 1.218.574 RON | 1.454.328 RON | 1.445.965 RON | 5.470 RON | 8.363 RON | 789.133 RON | 387.899 RON | 401.234 RON | 171.808 RON | 617.325 RON | 205.388 RON | 179.050 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Top format din 49 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 856,8 K RON | 821,7 K RON | 867,8 K RON | 925,1 K RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | 1,22 M RON |
| Venituri totale | 955,0 K RON | 927,8 K RON | 1,04 M RON | 1,15 M RON | 1,26 M RON | 1,28 M RON | 1,45 M RON |
| Cheltuieli totale | 935,0 K RON | 910,1 K RON | 1,02 M RON | 1,12 M RON | 1,23 M RON | 1,27 M RON | 1,45 M RON |
| Rezultat net | 11,3 K RON | 9,8 K RON | 12,1 K RON | 14,2 K RON | 19,9 K RON | 3,6 K RON | 5,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,21 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,65 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,93 |
| Durata stocaj (zile) | 62 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,81 |
| Durata încasare (zile) | 54 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 651,1 K RON | 761,2 K RON | 85,5% |
| 2020 | 685,2 K RON | 805,2 K RON | 85,1% |
| 2021 | 665,7 K RON | 794,2 K RON | 83,8% |
| 2022 | 731,3 K RON | 874,1 K RON | 83,7% |
| 2023 | 681,7 K RON | 844,4 K RON | 80,7% |
| 2024 | 689,7 K RON | 856,1 K RON | 80,6% |
| 2025 | 617,3 K RON | 789,1 K RON | 78,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 856,8 K RON | 821,7 K RON | 867,8 K RON | 925,1 K RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | 1,22 M RON | ▲ 15,3% |
| Rezultat net | 11,3 K RON | 9,8 K RON | 12,1 K RON | 14,2 K RON | 19,9 K RON | 3,6 K RON | 5,5 K RON | ▲ 52,6% |
| Total active | 761,2 K RON | 805,2 K RON | 794,2 K RON | 874,1 K RON | 844,4 K RON | 856,1 K RON | 789,1 K RON | ▼ 7,8% |
| Capitaluri proprii | 110,5 K RON | 120,2 K RON | 128,6 K RON | 142,8 K RON | 162,8 K RON | 166,3 K RON | 171,8 K RON | ▲ 3,3% |
| Datorii totale | 651,1 K RON | 685,2 K RON | 665,7 K RON | 731,3 K RON | 681,7 K RON | 689,7 K RON | 617,3 K RON | ▼ 10,5% |
| Lichiditate curentă | 0,50 | 0,43 | 0,43 | 0,44 | 0,45 | 0,55 | 0,65 | ▲ 17,5% |
| Marjă netă (%) | 1,32 | 1,19 | 1,39 | 1,53 | 1,98 | 0,34 | 0,45 | ▲ 32,4% |
| Scor bonitate | 45 | 38 | 58 | 58 | 58 | 58 | 63 | ▲ 8,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.