Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OCTATIB SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Mizil, Oraş Mizil, Str. MIHAI BRAVU, 187, A, 1, 9, 5025
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7.942.514 RON | 7.974.440 RON | 5.952.646 RON | 1.775.365 RON | 2.021.794 RON | 7.135.450 RON | 2.298.624 RON | 4.836.826 RON | 3.999.912 RON | 3.135.538 RON | 13.506 RON | 1.978.652 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
| 2024 | 7.570.382 RON | 7.582.495 RON | 6.292.741 RON | 1.133.457 RON | 1.289.754 RON | 6.899.526 RON | 2.617.533 RON | 4.281.993 RON | 4.224.068 RON | 2.675.458 RON | 10.060 RON | 2.264.707 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2025 | 6.835.385 RON | 6.855.494 RON | 6.512.642 RON | 295.858 RON | 342.852 RON | 5.979.256 RON | 2.076.573 RON | 3.902.683 RON | 3.536.230 RON | 2.443.026 RON | 71.572 RON | 2.602.729 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,700 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,94 M RON | 7,57 M RON | 6,84 M RON |
| Venituri totale | 7,97 M RON | 7,58 M RON | 6,86 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,95 M RON | 6,29 M RON | 6,51 M RON |
| Rezultat net | 1,78 M RON | 1,13 M RON | 295,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,34 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,50 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 95,50 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,63 |
| Durata încasare (zile) | 139 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,14 M RON | 7,14 M RON | 43,9% |
| 2024 | 2,68 M RON | 6,90 M RON | 38,8% |
| 2025 | 2,44 M RON | 5,98 M RON | 40,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,94 M RON | 7,57 M RON | 6,84 M RON | ▼ 9,7% |
| Rezultat net | 1,78 M RON | 1,13 M RON | 295,9 K RON | ▼ 73,9% |
| Total active | 7,14 M RON | 6,90 M RON | 5,98 M RON | ▼ 13,3% |
| Capitaluri proprii | 4,00 M RON | 4,22 M RON | 3,54 M RON | ▼ 16,3% |
| Datorii totale | 3,14 M RON | 2,68 M RON | 2,44 M RON | ▼ 8,7% |
| Lichiditate curentă | 1,54 | 1,60 | 1,60 | ▼ 0,2% |
| Marjă netă (%) | 22,35 | 14,97 | 4,33 | ▼ 71,1% |
| Scor bonitate | 82 | 82 | 65 | ▼ 20,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (295,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.