Publicitate

SEMIRAMIS SRL

CUI: 11812720 J1999004623401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 11812720
Cod înmatriculare J1999004623401
EUID ROONRC.J1999004623401
Data înmatriculării 1999-05-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 27 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, B-dul Unirii, 20, 5C+5B, 0, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: B-dul Unirii
Număr: 20
Bloc: 5C+5B
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 75.668 RON 75.983 RON 51.837 RON 23.390 RON 24.146 RON 270.239 RON 248.454 RON 21.785 RON −34.986 RON 305.225 RON 0 RON 10.910 RON 0 RON 0 RON 1
2021 81.499 RON 81.622 RON 71.038 RON 9.769 RON 10.584 RON 268.550 RON 240.414 RON 28.136 RON −25.217 RON 293.767 RON 0 RON 19.390 RON 0 RON 0 RON 2
2022 105.178 RON 114.634 RON 92.048 RON 21.458 RON 22.586 RON 252.316 RON 232.374 RON 19.942 RON −3.759 RON 256.075 RON 0 RON 12.579 RON 0 RON 0 RON 1
2023 101.383 RON 346.975 RON 280.304 RON 63.279 RON 66.671 RON 42.874 RON 0 RON 42.874 RON 37.381 RON 5.493 RON 0 RON 30.862 RON 0 RON 0 RON 1
2024 90.541 RON 90.541 RON 69.677 RON 19.975 RON 20.864 RON 31.505 RON 5.035 RON 26.470 RON 26.137 RON 5.368 RON 0 RON 12.519 RON 0 RON 0 RON 1
2025 121.060 RON 121.060 RON 65.758 RON 54.108 RON 55.302 RON 88.304 RON 2.661 RON 85.643 RON 80.245 RON 8.059 RON 0 RON 50.774 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TEJA NICOLAE CLAUDIU
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 229 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
121,1 K RON
Rezultat Net 2025
54,1 K RON
Total Active 2025
88,3 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 75,7 K RON 81,5 K RON 105,2 K RON 101,4 K RON 90,5 K RON 121,1 K RON
Venituri totale 76,0 K RON 81,6 K RON 114,6 K RON 347,0 K RON 90,5 K RON 121,1 K RON
Cheltuieli totale 51,8 K RON 71,0 K RON 92,0 K RON 280,3 K RON 69,7 K RON 65,8 K RON
Rezultat net 23,4 K RON 9,8 K RON 21,5 K RON 63,3 K RON 20,0 K RON 54,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 120,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 10,63 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 10,63 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,33 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 10,96 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,7 K RON (3%)
Active circulante85,6 K RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe50,8 K RON
Numerar34,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,38
Durata încasare (zile) 153

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
45,7%
Marjă netă
44,7%
ROA
61,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 305,2 K RON 270,2 K RON 113,0%
2021 293,8 K RON 268,6 K RON 109,4%
2022 256,1 K RON 252,3 K RON 101,5%
2023 5,5 K RON 42,9 K RON 12,8%
2024 5,4 K RON 31,5 K RON 17,0%
2025 8,1 K RON 88,3 K RON 9,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 75,7 K RON 81,5 K RON 105,2 K RON 101,4 K RON 90,5 K RON 121,1 K RON ▲ 33,7%
Rezultat net 23,4 K RON 9,8 K RON 21,5 K RON 63,3 K RON 20,0 K RON 54,1 K RON ▲ 170,9%
Total active 270,2 K RON 268,6 K RON 252,3 K RON 42,9 K RON 31,5 K RON 88,3 K RON ▲ 180,3%
Capitaluri proprii −35,0 K RON −25,2 K RON −3,8 K RON 37,4 K RON 26,1 K RON 80,2 K RON ▲ 207,0%
Datorii totale 305,2 K RON 293,8 K RON 256,1 K RON 5,5 K RON 5,4 K RON 8,1 K RON ▲ 50,1%
Lichiditate curentă 0,07 0,10 0,08 7,81 4,93 10,63 ▲ 115,5%
Marjă netă (%) 30,91 11,99 20,40 62,42 22,06 44,70 ▲ 102,6%
Scor bonitate 42 50 50 95 80 100 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (54,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (10.63), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate