Publicitate

DINAMIC INSTAL SRL

CUI: 13145089 J2000000328324 SRL Sibiu, Municipiul Sibiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13145089
Cod înmatriculare J2000000328324
EUID ROONRC.J2000000328324
Data înmatriculării 2000-06-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 26 ani
Salariați (2025) 26 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Sibiu, Str. VIILE SIBIULUI, 1, 2400

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Sibiu
Sector: 0
Stradă: Str. VIILE SIBIULUI
Număr: 1
Cod poștal: 2400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.790.363 RON 3.812.195 RON 3.301.304 RON 414.268 RON 510.891 RON 3.166.711 RON 828.414 RON 2.338.297 RON 428.866 RON 2.757.694 RON 67.290 RON 2.138.272 RON 0 RON 19.849 RON 26
2024 5.669.200 RON 5.669.428 RON 4.361.418 RON 1.098.878 RON 1.308.010 RON 3.581.613 RON 793.593 RON 2.788.020 RON 1.527.744 RON 2.074.369 RON 66.744 RON 2.643.544 RON 0 RON 20.500 RON 26
2025 4.732.079 RON 5.271.741 RON 4.809.534 RON 394.545 RON 462.207 RON 3.111.696 RON 1.117.979 RON 1.993.717 RON 1.366.734 RON 1.765.251 RON 527.735 RON 1.317.671 RON 0 RON 20.289 RON 26

Reprezentanți și administratori (2)

POPA ILIE
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului
POPA ALEXANDRU
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (42)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 244 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,73 M RON
Rezultat Net 2025
394,5 K RON
Total Active 2025
3,11 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,79 M RON 5,67 M RON 4,73 M RON
Venituri totale 3,81 M RON 5,67 M RON 5,27 M RON
Cheltuieli totale 3,30 M RON 4,36 M RON 4,81 M RON
Rezultat net 414,3 K RON 1,10 M RON 394,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,67 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,13 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,83 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,12 M RON (35.9%)
Active circulante1,99 M RON (64.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri527,7 K RON
Creanțe1,32 M RON
Numerar148,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,97
Durata stocaj (zile) 41
Rotație creanțe (ori/an) 3,59
Durata încasare (zile) 102

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,8%
Marjă netă
8,3%
ROA
12,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,76 M RON 3,17 M RON 87,1%
2024 2,07 M RON 3,58 M RON 57,9%
2025 1,77 M RON 3,11 M RON 56,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,79 M RON 5,67 M RON 4,73 M RON ▼ 16,5%
Rezultat net 414,3 K RON 1,10 M RON 394,5 K RON ▼ 64,1%
Total active 3,17 M RON 3,58 M RON 3,11 M RON ▼ 13,1%
Capitaluri proprii 428,9 K RON 1,53 M RON 1,37 M RON ▼ 10,5%
Datorii totale 2,76 M RON 2,07 M RON 1,77 M RON ▼ 14,9%
Lichiditate curentă 0,85 1,34 1,13 ▼ 16,0%
Marjă netă (%) 10,93 19,38 8,34 ▼ 57,0%
Scor bonitate 60 85 60 ▼ 29,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (394,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,67 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate