Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IDDS COM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. Şepcari, 9, 1, 7, 24, 0, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.024.702 RON | 1.024.768 RON | 150.035 RON | 867.552 RON | 874.733 RON | 892.951 RON | 0 RON | 892.951 RON | 875.033 RON | 17.918 RON | 31.090 RON | 797.427 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.147.545 RON | 1.147.623 RON | 341.971 RON | 779.139 RON | 805.652 RON | 919.317 RON | 7.553 RON | 911.764 RON | 889.209 RON | 30.108 RON | 0 RON | 791.735 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 966.162 RON | 966.275 RON | 605.189 RON | 337.369 RON | 361.086 RON | 352.702 RON | 2.828 RON | 349.874 RON | 337.609 RON | 15.093 RON | 0 RON | 262.446 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8129 — Alte activităţi de curăţenie
Top format din 183 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,02 M RON | 1,15 M RON | 966,2 K RON |
| Venituri totale | 1,02 M RON | 1,15 M RON | 966,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 150,0 K RON | 342,0 K RON | 605,2 K RON |
| Rezultat net | 867,6 K RON | 779,1 K RON | 337,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 987,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 23,18 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 23,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,68 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 17,9 K RON | 893,0 K RON | 2,0% |
| 2024 | 30,1 K RON | 919,3 K RON | 3,3% |
| 2025 | 15,1 K RON | 352,7 K RON | 4,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,02 M RON | 1,15 M RON | 966,2 K RON | ▼ 15,8% |
| Rezultat net | 867,6 K RON | 779,1 K RON | 337,4 K RON | ▼ 56,7% |
| Total active | 893,0 K RON | 919,3 K RON | 352,7 K RON | ▼ 61,6% |
| Capitaluri proprii | 875,0 K RON | 889,2 K RON | 337,6 K RON | ▼ 62,0% |
| Datorii totale | 17,9 K RON | 30,1 K RON | 15,1 K RON | ▼ 49,9% |
| Lichiditate curentă | 49,84 | 30,28 | 23,18 | ▼ 23,5% |
| Marjă netă (%) | 84,66 | 67,90 | 34,92 | ▼ 48,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (337,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (23.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 987,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.