Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MEDMARYS SRL

CUI: 13643024 J2001000003202 SRL Hunedoara, Municipiul Deva
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13643024
Cod înmatriculare J2001000003202
EUID ROONRC.J2001000003202
Data înmatriculării 2001-01-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani

Adresă

România, Hunedoara, Municipiul Deva, Aleea MOTILOR, 12, P4, 3, 49, 2700

Țară: România
Județ: Hunedoara
Localitate: Municipiul Deva
Sector: 0
Stradă: Aleea MOTILOR
Număr: 12
Bloc: P4
Scară: 3
Apartament: 49
Cod poștal: 2700

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 621.213 RON 622.301 RON 639.339 RON −23.262 RON −17.038 RON 46.513 RON 23.797 RON 22.716 RON −2.417 RON 48.930 RON 16.035 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2020 550.254 RON 555.808 RON 554.963 RON −5.467 RON 845 RON 44.752 RON 17.979 RON 26.773 RON −7.884 RON 52.636 RON 19.625 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 364.103 RON 364.294 RON 355.589 RON 4.593 RON 8.705 RON 28.258 RON 13.067 RON 15.191 RON −1.028 RON 29.286 RON 0 RON 9.600 RON 0 RON 0 RON 2
2022 80.835 RON 85.835 RON 34.342 RON 48.970 RON 51.493 RON 60.154 RON 8.160 RON 51.994 RON 38.040 RON 22.114 RON 0 RON 31.892 RON 0 RON 0 RON 0
2023 87.353 RON 89.046 RON 38.151 RON 43.842 RON 50.895 RON 61.427 RON 2.440 RON 58.987 RON 53.133 RON 8.294 RON 0 RON 26.967 RON 0 RON 0 RON 0
2024 86.046 RON 86.055 RON 28.814 RON 49.418 RON 57.241 RON 138.396 RON 1.833 RON 136.563 RON 102.551 RON 35.845 RON 0 RON 61.924 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ŢICLEAN ŞTEFANIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
MEDEŞFĂLEAN ŞTEFAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
86,0 K RON
Rezultat Net 2024
49,4 K RON
Total Active 2024
138,4 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 621,2 K RON 550,3 K RON 364,1 K RON 80,8 K RON 87,4 K RON 86,0 K RON
Venituri totale 622,3 K RON 555,8 K RON 364,3 K RON 85,8 K RON 89,0 K RON 86,1 K RON
Cheltuieli totale 639,3 K RON 555,0 K RON 355,6 K RON 34,3 K RON 38,2 K RON 28,8 K RON
Rezultat net −23,3 K RON −5,5 K RON 4,6 K RON 49,0 K RON 43,8 K RON 49,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −136,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,81 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,81 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,08 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,86 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,8 K RON (1.3%)
Active circulante136,6 K RON (98.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe61,9 K RON
Numerar74,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,39
Durata încasare (zile) 263

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
66,5%
Marjă netă
57,4%
ROA
35,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 48,9 K RON 46,5 K RON 105,2%
2020 52,6 K RON 44,8 K RON 117,6%
2021 29,3 K RON 28,3 K RON 103,6%
2022 22,1 K RON 60,2 K RON 36,8%
2023 8,3 K RON 61,4 K RON 13,5%
2024 35,8 K RON 138,4 K RON 25,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 621,2 K RON 550,3 K RON 364,1 K RON 80,8 K RON 87,4 K RON 86,0 K RON ▼ 1,5%
Rezultat net −23,3 K RON −5,5 K RON 4,6 K RON 49,0 K RON 43,8 K RON 49,4 K RON ▲ 12,7%
Total active 46,5 K RON 44,8 K RON 28,3 K RON 60,2 K RON 61,4 K RON 138,4 K RON ▲ 125,3%
Capitaluri proprii −2,4 K RON −7,9 K RON −1,0 K RON 38,0 K RON 53,1 K RON 102,6 K RON ▲ 93,0%
Datorii totale 48,9 K RON 52,6 K RON 29,3 K RON 22,1 K RON 8,3 K RON 35,8 K RON ▲ 332,2%
Lichiditate curentă 0,46 0,51 0,52 2,35 7,11 3,81 ▼ 46,4%
Marjă netă (%) -3,74 -0,99 1,26 60,58 50,19 57,43 ▲ 14,4%
Scor bonitate 19 32 45 95 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (49,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.