Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SCOUT CAMP EXPLORING COMPUTERS SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, Str. ION RATIU, 1A, PA6A, A, 6, 27, 8700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 67.891 RON | 67.891 RON | 41.395 RON | 24.666 RON | 26.496 RON | 88.859 RON | 9.639 RON | 79.220 RON | 84.836 RON | 4.251 RON | 0 RON | 109 RON | 0 RON | 228 RON | 0 |
| 2020 | 47.988 RON | 58.531 RON | 40.395 RON | 16.839 RON | 18.136 RON | 83.539 RON | 9.111 RON | 74.428 RON | 77.009 RON | 6.780 RON | 0 RON | 59 RON | 0 RON | 250 RON | 0 |
| 2021 | 49.886 RON | 50.057 RON | 28.474 RON | 20.534 RON | 21.583 RON | 99.540 RON | 10.019 RON | 89.521 RON | 97.471 RON | 2.979 RON | 0 RON | 1.408 RON | 0 RON | 910 RON | 0 |
| 2022 | 37.317 RON | 39.051 RON | 32.021 RON | 5.965 RON | 7.030 RON | 126.663 RON | 100.073 RON | 26.590 RON | 51.154 RON | 65.428 RON | 0 RON | 6.047 RON | 10.500 RON | 419 RON | 0 |
| 2023 | 45.917 RON | 50.467 RON | 44.674 RON | 4.098 RON | 5.793 RON | 97.511 RON | 74.103 RON | 23.408 RON | 55.252 RON | 36.020 RON | 0 RON | 5.062 RON | 7.875 RON | 1.636 RON | 0 |
| 2024 | 50.627 RON | 53.512 RON | 48.585 RON | 2.933 RON | 4.927 RON | 85.535 RON | 48.685 RON | 36.850 RON | 58.186 RON | 25.343 RON | 0 RON | 1.367 RON | 5.250 RON | 3.244 RON | 0 |
| 2025 | 47.207 RON | 51.594 RON | 45.560 RON | 3.744 RON | 6.034 RON | 77.733 RON | 24.233 RON | 53.500 RON | 48.933 RON | 29.187 RON | 0 RON | 921 RON | 2.625 RON | 3.012 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Top format din 82 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 67,9 K RON | 48,0 K RON | 49,9 K RON | 37,3 K RON | 45,9 K RON | 50,6 K RON | 47,2 K RON |
| Venituri totale | 67,9 K RON | 58,5 K RON | 50,1 K RON | 39,1 K RON | 50,5 K RON | 53,5 K RON | 51,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,4 K RON | 40,4 K RON | 28,5 K RON | 32,0 K RON | 44,7 K RON | 48,6 K RON | 45,6 K RON |
| Rezultat net | 24,7 K RON | 16,8 K RON | 20,5 K RON | 6,0 K RON | 4,1 K RON | 2,9 K RON | 3,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 40,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,83 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,66 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 51,26 |
| Durata încasare (zile) | 7 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,3 K RON | 88,9 K RON | 4,8% |
| 2020 | 6,8 K RON | 83,5 K RON | 8,1% |
| 2021 | 3,0 K RON | 99,5 K RON | 3,0% |
| 2022 | 65,4 K RON | 126,7 K RON | 51,7% |
| 2023 | 36,0 K RON | 97,5 K RON | 36,9% |
| 2024 | 25,3 K RON | 85,5 K RON | 29,6% |
| 2025 | 29,2 K RON | 77,7 K RON | 37,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 67,9 K RON | 48,0 K RON | 49,9 K RON | 37,3 K RON | 45,9 K RON | 50,6 K RON | 47,2 K RON | ▼ 6,8% |
| Rezultat net | 24,7 K RON | 16,8 K RON | 20,5 K RON | 6,0 K RON | 4,1 K RON | 2,9 K RON | 3,7 K RON | ▲ 27,7% |
| Total active | 88,9 K RON | 83,5 K RON | 99,5 K RON | 126,7 K RON | 97,5 K RON | 85,5 K RON | 77,7 K RON | ▼ 9,1% |
| Capitaluri proprii | 84,8 K RON | 77,0 K RON | 97,5 K RON | 51,2 K RON | 55,3 K RON | 58,2 K RON | 48,9 K RON | ▼ 15,9% |
| Datorii totale | 4,3 K RON | 6,8 K RON | 3,0 K RON | 65,4 K RON | 36,0 K RON | 25,3 K RON | 29,2 K RON | ▲ 15,2% |
| Lichiditate curentă | 18,64 | 10,98 | 30,05 | 0,41 | 0,65 | 1,45 | 1,83 | ▲ 26,1% |
| Marjă netă (%) | 36,33 | 35,09 | 41,16 | 15,98 | 8,92 | 5,79 | 7,93 | ▲ 37,0% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 53 | 73 | 80 | 85 | ▲ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.