Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NEOSOFT COMPANY SRL

CUI: 14562483 J2002002737401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14562483
Cod înmatriculare J2002002737401
EUID ROONRC.J2002002737401
Data înmatriculării 2002-04-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 24 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. Lt. Col. Dumitru Durbac, 13, 0, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: Str. Lt. Col. Dumitru Durbac
Număr: 13
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 448.400 RON 449.055 RON 144.459 RON 300.105 RON 304.596 RON 303.892 RON 0 RON 303.892 RON 300.465 RON 29.678 RON 0 RON 83.005 RON 0 RON 26.251 RON 2
2020 570.772 RON 572.246 RON 317.364 RON 249.159 RON 254.882 RON 886.472 RON 0 RON 886.472 RON 249.519 RON 177.946 RON 329 RON 578.021 RON 459.007 RON 0 RON 2
2021 1.762.383 RON 1.763.163 RON 1.396.570 RON 349.276 RON 366.593 RON 396.215 RON 0 RON 396.215 RON 349.636 RON 101.631 RON 0 RON 132.935 RON 0 RON 55.052 RON 2
2022 933.571 RON 936.573 RON 674.805 RON 252.581 RON 261.768 RON 620.329 RON 0 RON 620.329 RON 252.941 RON 114.521 RON 0 RON 249.681 RON 314.906 RON 62.039 RON 2
2023 1.222.390 RON 1.227.081 RON 850.118 RON 364.937 RON 376.963 RON 468.181 RON 0 RON 468.181 RON 365.297 RON 102.884 RON 0 RON 172.636 RON 0 RON 0 RON 1
2024 716.526 RON 720.738 RON 430.715 RON 272.552 RON 290.023 RON 430.560 RON 0 RON 430.560 RON 272.912 RON 42.973 RON 0 RON 55.270 RON 114.675 RON 0 RON 1
2025 1.223.675 RON 1.230.206 RON 806.187 RON 388.380 RON 424.019 RON 492.917 RON 9.194 RON 483.723 RON 388.740 RON 49.912 RON 0 RON 260.846 RON 114.675 RON 60.410 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LUPULET MANOLE
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 885 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,22 M RON
Rezultat Net 2025
388,4 K RON
Total Active 2025
492,9 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 448,4 K RON 570,8 K RON 1,76 M RON 933,6 K RON 1,22 M RON 716,5 K RON 1,22 M RON
Venituri totale 449,1 K RON 572,2 K RON 1,76 M RON 936,6 K RON 1,23 M RON 720,7 K RON 1,23 M RON
Cheltuieli totale 144,5 K RON 317,4 K RON 1,40 M RON 674,8 K RON 850,1 K RON 430,7 K RON 806,2 K RON
Rezultat net 300,1 K RON 249,2 K RON 349,3 K RON 252,6 K RON 364,9 K RON 272,6 K RON 388,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,28 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,69 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,69 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,47 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,88 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,2 K RON (1.9%)
Active circulante483,7 K RON (98.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe260,8 K RON
Numerar222,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 4,69
Durata încasare (zile) 78

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,7%
Marjă netă
31,7%
ROA
78,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 29,7 K RON 303,9 K RON 9,8%
2020 177,9 K RON 886,5 K RON 20,1%
2021 101,6 K RON 396,2 K RON 25,7%
2022 114,5 K RON 620,3 K RON 18,5%
2023 102,9 K RON 468,2 K RON 22,0%
2024 43,0 K RON 430,6 K RON 10,0%
2025 49,9 K RON 492,9 K RON 10,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 448,4 K RON 570,8 K RON 1,76 M RON 933,6 K RON 1,22 M RON 716,5 K RON 1,22 M RON ▲ 70,8%
Rezultat net 300,1 K RON 249,2 K RON 349,3 K RON 252,6 K RON 364,9 K RON 272,6 K RON 388,4 K RON ▲ 42,5%
Total active 303,9 K RON 886,5 K RON 396,2 K RON 620,3 K RON 468,2 K RON 430,6 K RON 492,9 K RON ▲ 14,5%
Capitaluri proprii 300,5 K RON 249,5 K RON 349,6 K RON 252,9 K RON 365,3 K RON 272,9 K RON 388,7 K RON ▲ 42,4%
Datorii totale 29,7 K RON 177,9 K RON 101,6 K RON 114,5 K RON 102,9 K RON 43,0 K RON 49,9 K RON ▲ 16,1%
Lichiditate curentă 10,24 4,98 3,90 5,42 4,55 10,02 9,69 ▼ 3,3%
Marjă netă (%) 66,93 43,65 19,82 27,06 29,85 38,04 31,74 ▼ 16,6%
Scor bonitate 87 77 95 82 95 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (388,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (9.69), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,28 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.