Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OFTA-MED SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Str. LUNCŞOARA, 4-6, 63, A, 50, 70000, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 136.455 RON | 138.303 RON | 71.479 RON | 65.441 RON | 66.824 RON | 78.399 RON | 6.150 RON | 72.249 RON | 66.497 RON | 11.902 RON | 1.165 RON | 3.210 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 130.065 RON | 135.577 RON | 84.951 RON | 49.325 RON | 50.626 RON | 56.232 RON | 5.545 RON | 50.687 RON | 50.381 RON | 5.851 RON | 1.165 RON | 21.492 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 126.116 RON | 126.897 RON | 74.405 RON | 48.749 RON | 52.492 RON | 52.531 RON | 5.496 RON | 47.035 RON | 49.805 RON | 2.726 RON | 0 RON | 16.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 135.800 RON | 136.961 RON | 31.330 RON | 101.522 RON | 105.631 RON | 188.864 RON | 5.496 RON | 183.368 RON | 102.578 RON | 86.286 RON | 0 RON | 104.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 113.500 RON | 115.612 RON | 35.214 RON | 67.727 RON | 80.398 RON | 71.652 RON | 0 RON | 71.652 RON | 68.783 RON | 2.869 RON | 0 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 116.733 RON | 117.797 RON | 36.019 RON | 68.694 RON | 81.778 RON | 89.283 RON | 0 RON | 89.283 RON | 69.750 RON | 19.533 RON | 0 RON | 57.765 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 53.157 RON | 55.157 RON | 18.023 RON | 31.193 RON | 37.134 RON | 50.649 RON | 0 RON | 50.649 RON | 32.249 RON | 18.400 RON | 0 RON | 30.563 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 2,693 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 136,5 K RON | 130,1 K RON | 126,1 K RON | 135,8 K RON | 113,5 K RON | 116,7 K RON | 53,2 K RON |
| Venituri totale | 138,3 K RON | 135,6 K RON | 126,9 K RON | 137,0 K RON | 115,6 K RON | 117,8 K RON | 55,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 71,5 K RON | 85,0 K RON | 74,4 K RON | 31,3 K RON | 35,2 K RON | 36,0 K RON | 18,0 K RON |
| Rezultat net | 65,4 K RON | 49,3 K RON | 48,7 K RON | 101,5 K RON | 67,7 K RON | 68,7 K RON | 31,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 74,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,75 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,75 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,09 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,74 |
| Durata încasare (zile) | 210 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,9 K RON | 78,4 K RON | 15,2% |
| 2020 | 5,9 K RON | 56,2 K RON | 10,4% |
| 2021 | 2,7 K RON | 52,5 K RON | 5,2% |
| 2022 | 86,3 K RON | 188,9 K RON | 45,7% |
| 2023 | 2,9 K RON | 71,7 K RON | 4,0% |
| 2024 | 19,5 K RON | 89,3 K RON | 21,9% |
| 2025 | 18,4 K RON | 50,6 K RON | 36,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 136,5 K RON | 130,1 K RON | 126,1 K RON | 135,8 K RON | 113,5 K RON | 116,7 K RON | 53,2 K RON | ▼ 54,5% |
| Rezultat net | 65,4 K RON | 49,3 K RON | 48,7 K RON | 101,5 K RON | 67,7 K RON | 68,7 K RON | 31,2 K RON | ▼ 54,6% |
| Total active | 78,4 K RON | 56,2 K RON | 52,5 K RON | 188,9 K RON | 71,7 K RON | 89,3 K RON | 50,6 K RON | ▼ 43,3% |
| Capitaluri proprii | 66,5 K RON | 50,4 K RON | 49,8 K RON | 102,6 K RON | 68,8 K RON | 69,8 K RON | 32,2 K RON | ▼ 53,8% |
| Datorii totale | 11,9 K RON | 5,9 K RON | 2,7 K RON | 86,3 K RON | 2,9 K RON | 19,5 K RON | 18,4 K RON | ▼ 5,8% |
| Lichiditate curentă | 6,07 | 8,66 | 17,25 | 2,13 | 24,97 | 4,57 | 2,75 | ▼ 39,8% |
| Marjă netă (%) | 47,96 | 37,92 | 38,65 | 74,76 | 59,67 | 58,85 | 58,68 | ▼ 0,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 95 | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.75), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 74,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.