Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MM REAL ESTATE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PRECIZIEI, 24, 1, 62204, 6, PAVILION ADMINISTRATIV, BIROUL NR. 20
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 626.012 RON | 638.158 RON | 343.844 RON | 275.170 RON | 294.314 RON | 11.072.664 RON | 10.054.417 RON | 1.018.247 RON | 10.148.753 RON | 923.911 RON | 0 RON | 1.014.352 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 633.158 RON | 634.409 RON | 360.072 RON | 256.741 RON | 274.337 RON | 10.943.980 RON | 9.971.636 RON | 972.344 RON | 10.405.494 RON | 538.486 RON | 0 RON | 970.038 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 619.648 RON | 1.205.198 RON | 402.369 RON | 784.317 RON | 802.829 RON | 10.844.263 RON | 9.888.855 RON | 955.408 RON | 9.703.384 RON | 1.140.879 RON | 0 RON | 945.558 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 621.199 RON | 621.210 RON | 454.467 RON | 152.762 RON | 166.743 RON | 10.963.557 RON | 9.806.075 RON | 1.157.482 RON | 9.071.829 RON | 1.891.728 RON | 0 RON | 1.151.684 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 524.558 RON | 2.277.965 RON | 395.846 RON | 1.854.529 RON | 1.882.119 RON | 12.804.072 RON | 9.723.294 RON | 3.080.778 RON | 10.773.596 RON | 2.034.900 RON | 0 RON | 3.047.244 RON | 0 RON | 4.424 RON | 1 |
| 2024 | 626.834 RON | 731.794 RON | 440.316 RON | 256.177 RON | 291.478 RON | 13.029.721 RON | 9.640.513 RON | 3.389.208 RON | 9.175.244 RON | 3.854.477 RON | 0 RON | 3.346.634 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 634.951 RON | 758.875 RON | 488.267 RON | 241.346 RON | 270.608 RON | 13.104.113 RON | 9.557.732 RON | 3.546.381 RON | 9.416.590 RON | 3.687.523 RON | 0 RON | 3.536.205 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 626,0 K RON | 633,2 K RON | 619,6 K RON | 621,2 K RON | 524,6 K RON | 626,8 K RON | 635,0 K RON |
| Venituri totale | 638,2 K RON | 634,4 K RON | 1,21 M RON | 621,2 K RON | 2,28 M RON | 731,8 K RON | 758,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 343,8 K RON | 360,1 K RON | 402,4 K RON | 454,5 K RON | 395,8 K RON | 440,3 K RON | 488,3 K RON |
| Rezultat net | 275,2 K RON | 256,7 K RON | 784,3 K RON | 152,8 K RON | 1,85 M RON | 256,2 K RON | 241,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 600,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,96 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,96 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,18 |
| Durata încasare (zile) | 2.033 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 923,9 K RON | 11,07 M RON | 8,3% |
| 2020 | 538,5 K RON | 10,94 M RON | 4,9% |
| 2021 | 1,14 M RON | 10,84 M RON | 10,5% |
| 2022 | 1,89 M RON | 10,96 M RON | 17,3% |
| 2023 | 2,03 M RON | 12,80 M RON | 15,9% |
| 2024 | 3,85 M RON | 13,03 M RON | 29,6% |
| 2025 | 3,69 M RON | 13,10 M RON | 28,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 626,0 K RON | 633,2 K RON | 619,6 K RON | 621,2 K RON | 524,6 K RON | 626,8 K RON | 635,0 K RON | ▲ 1,3% |
| Rezultat net | 275,2 K RON | 256,7 K RON | 784,3 K RON | 152,8 K RON | 1,85 M RON | 256,2 K RON | 241,3 K RON | ▼ 5,8% |
| Total active | 11,07 M RON | 10,94 M RON | 10,84 M RON | 10,96 M RON | 12,80 M RON | 13,03 M RON | 13,10 M RON | ▲ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 10,15 M RON | 10,41 M RON | 9,70 M RON | 9,07 M RON | 10,77 M RON | 9,18 M RON | 9,42 M RON | ▲ 2,6% |
| Datorii totale | 923,9 K RON | 538,5 K RON | 1,14 M RON | 1,89 M RON | 2,03 M RON | 3,85 M RON | 3,69 M RON | ▼ 4,3% |
| Lichiditate curentă | 1,10 | 1,81 | 0,84 | 0,61 | 1,51 | 0,88 | 0,96 | ▲ 9,4% |
| Marjă netă (%) | 43,96 | 40,55 | 126,57 | 24,59 | 353,54 | 40,87 | 38,01 | ▼ 7,0% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 70 | 63 | 90 | 70 | 70 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (241,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.