Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MEDIA PLUS MILENIUM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Aleea Mirea Mioara Luiza, 3, 7, 1, 1, 10, 0, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.995 RON | 4.995 RON | 29.327 RON | −24.383 RON | −24.332 RON | 325.489 RON | 511 RON | 324.978 RON | 280.472 RON | 45.017 RON | 0 RON | 321.310 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 73.463 RON | 73.463 RON | 33.447 RON | 39.340 RON | 40.016 RON | 336.480 RON | 64 RON | 336.416 RON | 319.712 RON | 16.768 RON | 0 RON | 330.330 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 26.561 RON | 26.561 RON | 35.092 RON | −8.773 RON | −8.531 RON | 327.663 RON | 3.566 RON | 324.097 RON | 310.938 RON | 16.725 RON | 0 RON | 317.562 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 4.399 RON | 4.399 RON | 39.857 RON | −35.500 RON | −35.458 RON | 309.092 RON | 3.151 RON | 305.941 RON | 275.398 RON | 33.694 RON | 0 RON | 304.663 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 8.569 RON | 8.569 RON | 44.182 RON | −35.698 RON | −35.613 RON | 291.908 RON | 2.735 RON | 289.173 RON | 239.700 RON | 52.208 RON | 0 RON | 288.059 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 4.121 RON | 18.504 RON | 52.993 RON | −34.670 RON | −34.489 RON | 214.708 RON | 2.320 RON | 212.388 RON | 205.030 RON | 9.678 RON | 0 RON | 200.506 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 4.480 RON | 4.480 RON | 33.479 RON | −29.044 RON | −28.999 RON | 200.262 RON | 1.904 RON | 198.358 RON | 175.986 RON | 24.276 RON | 0 RON | 196.458 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−29.044 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 73,5 K RON | 26,6 K RON | 4,4 K RON | 8,6 K RON | 4,1 K RON | 4,5 K RON |
| Venituri totale | 5,0 K RON | 73,5 K RON | 26,6 K RON | 4,4 K RON | 8,6 K RON | 18,5 K RON | 4,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 29,3 K RON | 33,4 K RON | 35,1 K RON | 39,9 K RON | 44,2 K RON | 53,0 K RON | 33,5 K RON |
| Rezultat net | −24,4 K RON | 39,3 K RON | −8,8 K RON | −35,5 K RON | −35,7 K RON | −34,7 K RON | −29,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −4,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,17 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 8,25 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,02 |
| Durata încasare (zile) | 16.006 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 45,0 K RON | 325,5 K RON | 13,8% |
| 2020 | 16,8 K RON | 336,5 K RON | 5,0% |
| 2021 | 16,7 K RON | 327,7 K RON | 5,1% |
| 2022 | 33,7 K RON | 309,1 K RON | 10,9% |
| 2023 | 52,2 K RON | 291,9 K RON | 17,9% |
| 2024 | 9,7 K RON | 214,7 K RON | 4,5% |
| 2025 | 24,3 K RON | 200,3 K RON | 12,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 73,5 K RON | 26,6 K RON | 4,4 K RON | 8,6 K RON | 4,1 K RON | 4,5 K RON | ▲ 8,7% |
| Rezultat net | −24,4 K RON | 39,3 K RON | −8,8 K RON | −35,5 K RON | −35,7 K RON | −34,7 K RON | −29,0 K RON | ▲ 16,2% |
| Total active | 325,5 K RON | 336,5 K RON | 327,7 K RON | 309,1 K RON | 291,9 K RON | 214,7 K RON | 200,3 K RON | ▼ 6,7% |
| Capitaluri proprii | 280,5 K RON | 319,7 K RON | 310,9 K RON | 275,4 K RON | 239,7 K RON | 205,0 K RON | 176,0 K RON | ▼ 14,2% |
| Datorii totale | 45,0 K RON | 16,8 K RON | 16,7 K RON | 33,7 K RON | 52,2 K RON | 9,7 K RON | 24,3 K RON | ▲ 150,8% |
| Lichiditate curentă | 7,22 | 20,06 | 19,38 | 9,08 | 5,54 | 21,95 | 8,17 | ▼ 62,8% |
| Marjă netă (%) | -488,15 | 53,55 | -33,03 | -807,00 | -416,59 | -841,30 | -648,30 | ▲ 22,9% |
| Scor bonitate | 64 | 100 | 57 | 57 | 64 | 72 | 72 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (8.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.