WOODINTERMED SRL
Date generale
Adresă
România, Bistriţa-Năsăud, Municipiul Bistriţa, B-dul INDEPENDENŢEI, 99B, 2, 4, 43, 0420170
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 24.411 RON | 551.639 RON | 217.080 RON | 334.559 RON | 334.559 RON | 2.184.749 RON | 1.072.565 RON | 1.112.184 RON | 1.030.853 RON | 1.153.896 RON | 115.014 RON | 917.963 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 107.100 RON | 299.194 RON | −192.094 RON | −192.094 RON | 1.877.782 RON | 937.395 RON | 940.387 RON | 804.269 RON | 1.073.513 RON | 0 RON | 853.583 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 274.045 RON | 438.759 RON | −164.714 RON | −164.714 RON | 984.581 RON | 825.263 RON | 159.318 RON | 639.555 RON | 345.026 RON | 0 RON | 128.582 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Bistriţa-Năsăud, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Top format din 24 companii din județul Bistriţa-Năsăud. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.46) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−164.714 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,4 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 551,6 K RON | 107,1 K RON | 274,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 217,1 K RON | 299,2 K RON | 438,8 K RON |
| Rezultat net | 334,6 K RON | −192,1 K RON | −164,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −16,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,46 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,46 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,85 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,15 M RON | 2,18 M RON | 52,8% |
| 2024 | 1,07 M RON | 1,88 M RON | 57,2% |
| 2025 | 345,0 K RON | 984,6 K RON | 35,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,4 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 334,6 K RON | −192,1 K RON | −164,7 K RON | ▲ 14,3% |
| Total active | 2,18 M RON | 1,88 M RON | 984,6 K RON | ▼ 47,6% |
| Capitaluri proprii | 1,03 M RON | 804,3 K RON | 639,6 K RON | ▼ 20,5% |
| Datorii totale | 1,15 M RON | 1,07 M RON | 345,0 K RON | ▼ 67,9% |
| Lichiditate curentă | 0,96 | 0,88 | 0,46 | ▼ 47,3% |
| Marjă netă (%) | 1.370,53 | – | – | – |
| Scor bonitate | 65 | 38 | 45 | ▲ 18,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.