Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TERMODOR SRL
Date generale
Adresă
România, Brăila, Municipiul Brăila, Str. PIETĂŢII, 24, C3, 3, 4, 44, 6100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 120.083 RON | 120.085 RON | 112.129 RON | 6.755 RON | 7.956 RON | 265.375 RON | 0 RON | 265.375 RON | 222.839 RON | 42.536 RON | 38 RON | 160.816 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 35.310 RON | 35.316 RON | 61.047 RON | −26.058 RON | −25.731 RON | 208.436 RON | 0 RON | 208.436 RON | 170.781 RON | 37.655 RON | 38 RON | 156.967 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 29.949 RON | 30.009 RON | 60.935 RON | −31.226 RON | −30.926 RON | 175.616 RON | 0 RON | 175.616 RON | 139.556 RON | 36.060 RON | 38 RON | 156.839 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 34.311 RON | 34.312 RON | 50.256 RON | −16.287 RON | −15.944 RON | 165.628 RON | 0 RON | 165.628 RON | 123.268 RON | 42.360 RON | 0 RON | 157.840 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 38.513 RON | 38.515 RON | 61.943 RON | −23.813 RON | −23.428 RON | 171.697 RON | 0 RON | 171.697 RON | 99.456 RON | 72.241 RON | 0 RON | 157.860 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 42.754 RON | 42.759 RON | 205.234 RON | −162.894 RON | −162.475 RON | 162.277 RON | 0 RON | 162.277 RON | −63.439 RON | 102.718 RON | 0 RON | 155.054 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 42.087 RON | 72.101 RON | 68.643 RON | 2.737 RON | 3.458 RON | 160.710 RON | 0 RON | 160.710 RON | −60.702 RON | 98.414 RON | 0 RON | 154.468 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 86 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−60.702 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,1 K RON | 35,3 K RON | 29,9 K RON | 34,3 K RON | 38,5 K RON | 42,8 K RON | 42,1 K RON |
| Venituri totale | 120,1 K RON | 35,3 K RON | 30,0 K RON | 34,3 K RON | 38,5 K RON | 42,8 K RON | 72,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 112,1 K RON | 61,0 K RON | 60,9 K RON | 50,3 K RON | 61,9 K RON | 205,2 K RON | 68,6 K RON |
| Rezultat net | 6,8 K RON | −26,1 K RON | −31,2 K RON | −16,3 K RON | −23,8 K RON | −162,9 K RON | 2,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 18,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,27 |
| Durata încasare (zile) | 1.340 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 42,5 K RON | 265,4 K RON | 16,0% |
| 2020 | 37,7 K RON | 208,4 K RON | 18,1% |
| 2021 | 36,1 K RON | 175,6 K RON | 20,5% |
| 2022 | 42,4 K RON | 165,6 K RON | 25,6% |
| 2023 | 72,2 K RON | 171,7 K RON | 42,1% |
| 2024 | 102,7 K RON | 162,3 K RON | 63,3% |
| 2025 | 98,4 K RON | 160,7 K RON | 61,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,1 K RON | 35,3 K RON | 29,9 K RON | 34,3 K RON | 38,5 K RON | 42,8 K RON | 42,1 K RON | ▼ 1,6% |
| Rezultat net | 6,8 K RON | −26,1 K RON | −31,2 K RON | −16,3 K RON | −23,8 K RON | −162,9 K RON | 2,7 K RON | ▲ 101,7% |
| Total active | 265,4 K RON | 208,4 K RON | 175,6 K RON | 165,6 K RON | 171,7 K RON | 162,3 K RON | 160,7 K RON | ▼ 1,0% |
| Capitaluri proprii | 222,8 K RON | 170,8 K RON | 139,6 K RON | 123,3 K RON | 99,5 K RON | −63,4 K RON | −60,7 K RON | ▲ 4,3% |
| Datorii totale | 42,5 K RON | 37,7 K RON | 36,1 K RON | 42,4 K RON | 72,2 K RON | 102,7 K RON | 98,4 K RON | ▼ 4,2% |
| Lichiditate curentă | 6,24 | 5,54 | 4,87 | 3,91 | 2,38 | 1,58 | 1,63 | ▲ 3,4% |
| Marjă netă (%) | 5,63 | -73,80 | -104,26 | -47,47 | -61,83 | -381,00 | 6,50 | ▲ 101,7% |
| Scor bonitate | 82 | 57 | 57 | 72 | 64 | 36 | 62 | ▲ 72,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.