Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CONETSIM SRL

CUI: 15549679 J2003000879171 SRL Galaţi, Municipiul Galaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15549679
Cod înmatriculare J2003000879171
EUID ROONRC.J2003000879171
Data înmatriculării 2003-06-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Galaţi, Str. LOZOVENI, 88, 6200

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Galaţi
Sector: 0
Stradă: Str. LOZOVENI
Număr: 88
Cod poștal: 6200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.298 RON 4.298 RON 8.901 RON −4.603 RON −4.603 RON 1.793 RON 0 RON 1.793 RON −20.218 RON 22.011 RON 0 RON 72 RON 0 RON 0 RON 0
2024 9.380 RON 9.380 RON 7.940 RON 948 RON 1.440 RON 3.742 RON 0 RON 3.742 RON −19.270 RON 23.012 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BLAGA ANCA
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−19.270 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.16) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 615% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
9,4 K RON
Rezultat Net 2024
948 RON
Total Active 2024
3,7 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 4,3 K RON 9,4 K RON
Venituri totale 4,3 K RON 9,4 K RON
Cheltuieli totale 8,9 K RON 7,9 K RON
Rezultat net −4,6 K RON 948 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 14,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−19.270 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 615% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,16 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,16 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,16 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante3,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar3,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,4%
Marjă netă
10,1%
ROA
25,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 22,0 K RON 1,8 K RON 1.227,6%
2024 23,0 K RON 3,7 K RON 615,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 4,3 K RON 9,4 K RON ▲ 118,2%
Rezultat net −4,6 K RON 948 RON ▲ 120,6%
Total active 1,8 K RON 3,7 K RON ▲ 108,7%
Capitaluri proprii −20,2 K RON −19,3 K RON ▲ 4,7%
Datorii totale 22,0 K RON 23,0 K RON ▲ 4,5%
Lichiditate curentă 0,08 0,16 ▲ 99,5%
Marjă netă (%) -107,10 10,11 ▲ 109,4%
Scor bonitate 19 55 ▲ 189,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (948 RON).
  • •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 14,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 615% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.