Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EUROTRAINING SOLUTION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Calea PLEVNEI, 139, P, 70000, 6, Corp B, camera 17
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 294.380 RON | 813.697 RON | 656.410 RON | 154.332 RON | 157.287 RON | 980.814 RON | 771 RON | 980.043 RON | 257.676 RON | 128.449 RON | 1.741 RON | 669.463 RON | 595.385 RON | 696 RON | 3 |
| 2020 | 560.547 RON | 560.549 RON | 503.405 RON | 56.068 RON | 57.144 RON | 519.284 RON | 479 RON | 518.805 RON | 313.743 RON | 55.068 RON | 1.286 RON | 278.351 RON | 150.473 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 155.211 RON | 243.475 RON | 206.892 RON | 35.190 RON | 36.583 RON | 440.104 RON | 362 RON | 439.742 RON | 348.933 RON | 22.763 RON | 1.106 RON | 139.876 RON | 70.033 RON | 1.625 RON | 3 |
| 2022 | 295.187 RON | 943.940 RON | 805.027 RON | 136.020 RON | 138.913 RON | 1.254.016 RON | 26.658 RON | 1.227.358 RON | 327.058 RON | 236.232 RON | 811 RON | 1.008.681 RON | 691.850 RON | 1.124 RON | 3 |
| 2023 | 262.316 RON | 810.398 RON | 738.935 RON | 69.232 RON | 71.463 RON | 556.940 RON | 17.850 RON | 539.090 RON | 396.291 RON | 125.662 RON | 627 RON | 230.069 RON | 34.987 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 298.388 RON | 391.471 RON | 364.519 RON | 23.693 RON | 26.952 RON | 891.453 RON | 25.276 RON | 866.177 RON | 311.288 RON | 27.793 RON | 599 RON | 605.078 RON | 558.526 RON | 6.154 RON | 3 |
| 2025 | 267.359 RON | 381.179 RON | 363.696 RON | 14.838 RON | 17.483 RON | 846.090 RON | 14.197 RON | 831.893 RON | 226.126 RON | 116.861 RON | 599 RON | 623.597 RON | 503.103 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 2,865 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 294,4 K RON | 560,5 K RON | 155,2 K RON | 295,2 K RON | 262,3 K RON | 298,4 K RON | 267,4 K RON |
| Venituri totale | 813,7 K RON | 560,5 K RON | 243,5 K RON | 943,9 K RON | 810,4 K RON | 391,5 K RON | 381,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 656,4 K RON | 503,4 K RON | 206,9 K RON | 805,0 K RON | 738,9 K RON | 364,5 K RON | 363,7 K RON |
| Rezultat net | 154,3 K RON | 56,1 K RON | 35,2 K RON | 136,0 K RON | 69,2 K RON | 23,7 K RON | 14,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 233,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,78 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,24 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 446,34 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,43 |
| Durata încasare (zile) | 851 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 128,4 K RON | 980,8 K RON | 13,1% |
| 2020 | 55,1 K RON | 519,3 K RON | 10,6% |
| 2021 | 22,8 K RON | 440,1 K RON | 5,2% |
| 2022 | 236,2 K RON | 1,25 M RON | 18,8% |
| 2023 | 125,7 K RON | 556,9 K RON | 22,6% |
| 2024 | 27,8 K RON | 891,5 K RON | 3,1% |
| 2025 | 116,9 K RON | 846,1 K RON | 13,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 294,4 K RON | 560,5 K RON | 155,2 K RON | 295,2 K RON | 262,3 K RON | 298,4 K RON | 267,4 K RON | ▼ 10,4% |
| Rezultat net | 154,3 K RON | 56,1 K RON | 35,2 K RON | 136,0 K RON | 69,2 K RON | 23,7 K RON | 14,8 K RON | ▼ 37,4% |
| Total active | 980,8 K RON | 519,3 K RON | 440,1 K RON | 1,25 M RON | 556,9 K RON | 891,5 K RON | 846,1 K RON | ▼ 5,1% |
| Capitaluri proprii | 257,7 K RON | 313,7 K RON | 348,9 K RON | 327,1 K RON | 396,3 K RON | 311,3 K RON | 226,1 K RON | ▼ 27,4% |
| Datorii totale | 128,4 K RON | 55,1 K RON | 22,8 K RON | 236,2 K RON | 125,7 K RON | 27,8 K RON | 116,9 K RON | ▲ 320,5% |
| Lichiditate curentă | 7,63 | 9,42 | 19,32 | 5,20 | 4,29 | 31,17 | 7,12 | ▼ 77,2% |
| Marjă netă (%) | 52,43 | 10,00 | 22,67 | 46,08 | 26,39 | 7,94 | 5,55 | ▼ 30,1% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 87 | 85 | 80 | 85 | 65 | ▼ 23,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (14,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.