Publicitate

GÂNDIM PENTRU VIITOR S.R.L.

CUI: 15502803 J2003007857400 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15502803
Cod înmatriculare J2003007857400
EUID ROONRC.J2003007857400
Data înmatriculării 2003-06-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Sos. Pantelimon, 95, 70000, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Sos. Pantelimon
Număr: 95
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.817.442 RON 2.039.720 RON 2.036.620 RON 3.100 RON 3.100 RON 4.176.521 RON 1.075.333 RON 3.101.188 RON 429.918 RON 4.037.184 RON 317.314 RON 2.539.191 RON 0 RON 290.581 RON 1
2024 5.685.809 RON 5.687.464 RON 5.340.032 RON 304.476 RON 347.432 RON 13.876.503 RON 3.450.972 RON 10.425.531 RON 832.193 RON 13.122.208 RON 352.004 RON 10.066.121 RON 0 RON 77.898 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

ATL50 SRL
administrator
Reșed.: Bucureşti, România
Pagina administratorului
MOISE MIHAELA
reprezentant administrator persoana juridica
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (119)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.79) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 94.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
5,69 M RON
Rezultat Net 2024
304,5 K RON
Total Active 2024
13,88 M RON
Scor Bonitate
61/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 61/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 1,82 M RON 5,69 M RON
Venituri totale 2,04 M RON 5,69 M RON
Cheltuieli totale 2,04 M RON 5,34 M RON
Rezultat net 3,1 K RON 304,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 9,55 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,79 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,06 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,45 M RON (24.9%)
Active circulante10,43 M RON (75.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri352,0 K RON
Creanțe10,07 M RON
Numerar7,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 16,15
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an) 0,56
Durata încasare (zile) 646

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,1%
Marjă netă
5,4%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 4,04 M RON 4,18 M RON 96,7%
2024 13,12 M RON 13,88 M RON 94,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

61
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 1,82 M RON 5,69 M RON ▲ 212,8%
Rezultat net 3,1 K RON 304,5 K RON ▲ 9.721,8%
Total active 4,18 M RON 13,88 M RON ▲ 232,3%
Capitaluri proprii 429,9 K RON 832,2 K RON ▲ 93,6%
Datorii totale 4,04 M RON 13,12 M RON ▲ 225,0%
Lichiditate curentă 0,77 0,79 ▲ 3,4%
Marjă netă (%) 0,17 5,36 ▲ 3.052,9%
Scor bonitate 50 61 ▲ 22,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (304,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 61/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,55 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 94.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate