Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TRIFCO CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PRECIZIEI, 34, 62204, 6, HALA H2 (IN CADASTRU C6)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 704.429 RON | 704.671 RON | 524.616 RON | 172.999 RON | 180.055 RON | 740.513 RON | 81.548 RON | 658.965 RON | 563.086 RON | 183.123 RON | 145.331 RON | 300.769 RON | 0 RON | 5.696 RON | 7 |
| 2020 | 731.424 RON | 805.850 RON | 639.001 RON | 159.438 RON | 166.849 RON | 819.123 RON | 159.101 RON | 660.022 RON | 606.737 RON | 217.588 RON | 175.393 RON | 466.209 RON | 0 RON | 5.202 RON | 6 |
| 2021 | 746.738 RON | 748.302 RON | 620.491 RON | 121.032 RON | 127.811 RON | 953.313 RON | 143.335 RON | 809.978 RON | 615.137 RON | 358.370 RON | 298.854 RON | 454.108 RON | 0 RON | 20.194 RON | 5 |
| 2022 | 842.856 RON | 878.286 RON | 838.969 RON | 32.065 RON | 39.317 RON | 835.723 RON | 154.513 RON | 681.210 RON | 628.150 RON | 222.442 RON | 290.623 RON | 330.254 RON | 0 RON | 14.869 RON | 6 |
| 2023 | 751.460 RON | 834.729 RON | 800.885 RON | 26.414 RON | 33.844 RON | 1.036.488 RON | 237.900 RON | 798.588 RON | 654.564 RON | 392.411 RON | 347.367 RON | 426.183 RON | 0 RON | 10.487 RON | 6 |
| 2024 | 440.758 RON | 441.307 RON | 730.994 RON | −299.116 RON | −289.687 RON | 735.241 RON | 211.705 RON | 523.536 RON | 353.273 RON | 382.191 RON | 381.908 RON | 130.755 RON | 0 RON | 223 RON | 0 |
| 2025 | 490.668 RON | 507.417 RON | 468.216 RON | 29.495 RON | 39.201 RON | 864.265 RON | 282.611 RON | 581.654 RON | 354.435 RON | 511.064 RON | 411.700 RON | 149.484 RON | 0 RON | 1.234 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,040 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 704,4 K RON | 731,4 K RON | 746,7 K RON | 842,9 K RON | 751,5 K RON | 440,8 K RON | 490,7 K RON |
| Venituri totale | 704,7 K RON | 805,9 K RON | 748,3 K RON | 878,3 K RON | 834,7 K RON | 441,3 K RON | 507,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 524,6 K RON | 639,0 K RON | 620,5 K RON | 839,0 K RON | 800,9 K RON | 731,0 K RON | 468,2 K RON |
| Rezultat net | 173,0 K RON | 159,4 K RON | 121,0 K RON | 32,1 K RON | 26,4 K RON | −299,1 K RON | 29,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 498,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,33 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,19 |
| Durata stocaj (zile) | 306 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,28 |
| Durata încasare (zile) | 111 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 183,1 K RON | 740,5 K RON | 24,7% |
| 2020 | 217,6 K RON | 819,1 K RON | 26,6% |
| 2021 | 358,4 K RON | 953,3 K RON | 37,6% |
| 2022 | 222,4 K RON | 835,7 K RON | 26,6% |
| 2023 | 392,4 K RON | 1,04 M RON | 37,9% |
| 2024 | 382,2 K RON | 735,2 K RON | 52,0% |
| 2025 | 511,1 K RON | 864,3 K RON | 59,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 704,4 K RON | 731,4 K RON | 746,7 K RON | 842,9 K RON | 751,5 K RON | 440,8 K RON | 490,7 K RON | ▲ 11,3% |
| Rezultat net | 173,0 K RON | 159,4 K RON | 121,0 K RON | 32,1 K RON | 26,4 K RON | −299,1 K RON | 29,5 K RON | ▲ 109,9% |
| Total active | 740,5 K RON | 819,1 K RON | 953,3 K RON | 835,7 K RON | 1,04 M RON | 735,2 K RON | 864,3 K RON | ▲ 17,5% |
| Capitaluri proprii | 563,1 K RON | 606,7 K RON | 615,1 K RON | 628,2 K RON | 654,6 K RON | 353,3 K RON | 354,4 K RON | ▲ 0,3% |
| Datorii totale | 183,1 K RON | 217,6 K RON | 358,4 K RON | 222,4 K RON | 392,4 K RON | 382,2 K RON | 511,1 K RON | ▲ 33,7% |
| Lichiditate curentă | 3,60 | 3,03 | 2,26 | 3,06 | 2,04 | 1,37 | 1,14 | ▼ 16,9% |
| Marjă netă (%) | 24,56 | 21,80 | 16,21 | 3,80 | 3,52 | -67,86 | 6,01 | ▲ 108,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | 85 | 70 | 42 | 75 | ▲ 78,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 498,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.