Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ESERVICES WAREHOUSE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, 61072, 6, CORP Z, MODUL 2, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.410.694 RON | 1.416.758 RON | 694.525 RON | 709.426 RON | 722.233 RON | 915.566 RON | 89.024 RON | 826.542 RON | 727.426 RON | 188.140 RON | 0 RON | 149.842 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 1.482.890 RON | 1.491.456 RON | 691.973 RON | 787.592 RON | 799.483 RON | 910.472 RON | 46.645 RON | 863.827 RON | 805.592 RON | 104.880 RON | 0 RON | 165.456 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 1.507.983 RON | 1.513.368 RON | 702.792 RON | 798.539 RON | 810.576 RON | 912.889 RON | 20.246 RON | 892.643 RON | 816.539 RON | 96.350 RON | 0 RON | 169.094 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 1.699.929 RON | 1.731.467 RON | 731.278 RON | 986.161 RON | 1.000.189 RON | 1.308.235 RON | 186.320 RON | 1.121.915 RON | 1.004.161 RON | 304.074 RON | 0 RON | 912.337 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 1.661.138 RON | 1.690.027 RON | 823.216 RON | 853.335 RON | 866.811 RON | 1.288.082 RON | 423.408 RON | 864.674 RON | 871.335 RON | 416.747 RON | 0 RON | 178.761 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 1.468.097 RON | 1.484.148 RON | 926.909 RON | 513.605 RON | 557.239 RON | 987.057 RON | 363.248 RON | 623.809 RON | 531.605 RON | 455.452 RON | 0 RON | 144.213 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.532.951 RON | 1.543.412 RON | 1.010.939 RON | 475.807 RON | 532.473 RON | 1.183.916 RON | 270.937 RON | 912.979 RON | 493.807 RON | 700.141 RON | 0 RON | 549.259 RON | 0 RON | 10.032 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9112 Activități ale arhivelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Top format din 1,150 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,41 M RON | 1,48 M RON | 1,51 M RON | 1,70 M RON | 1,66 M RON | 1,47 M RON | 1,53 M RON |
| Venituri totale | 1,42 M RON | 1,49 M RON | 1,51 M RON | 1,73 M RON | 1,69 M RON | 1,48 M RON | 1,54 M RON |
| Cheltuieli totale | 694,5 K RON | 692,0 K RON | 702,8 K RON | 731,3 K RON | 823,2 K RON | 926,9 K RON | 1,01 M RON |
| Rezultat net | 709,4 K RON | 787,6 K RON | 798,5 K RON | 986,2 K RON | 853,3 K RON | 513,6 K RON | 475,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,61 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,79 |
| Durata încasare (zile) | 131 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 188,1 K RON | 915,6 K RON | 20,6% |
| 2020 | 104,9 K RON | 910,5 K RON | 11,5% |
| 2021 | 96,4 K RON | 912,9 K RON | 10,6% |
| 2022 | 304,1 K RON | 1,31 M RON | 23,2% |
| 2023 | 416,7 K RON | 1,29 M RON | 32,4% |
| 2024 | 455,5 K RON | 987,1 K RON | 46,1% |
| 2025 | 700,1 K RON | 1,18 M RON | 59,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,41 M RON | 1,48 M RON | 1,51 M RON | 1,70 M RON | 1,66 M RON | 1,47 M RON | 1,53 M RON | ▲ 4,4% |
| Rezultat net | 709,4 K RON | 787,6 K RON | 798,5 K RON | 986,2 K RON | 853,3 K RON | 513,6 K RON | 475,8 K RON | ▼ 7,4% |
| Total active | 915,6 K RON | 910,5 K RON | 912,9 K RON | 1,31 M RON | 1,29 M RON | 987,1 K RON | 1,18 M RON | ▲ 19,9% |
| Capitaluri proprii | 727,4 K RON | 805,6 K RON | 816,5 K RON | 1,00 M RON | 871,3 K RON | 531,6 K RON | 493,8 K RON | ▼ 7,1% |
| Datorii totale | 188,1 K RON | 104,9 K RON | 96,4 K RON | 304,1 K RON | 416,7 K RON | 455,5 K RON | 700,1 K RON | ▲ 53,7% |
| Lichiditate curentă | 4,39 | 8,24 | 9,26 | 3,69 | 2,07 | 1,37 | 1,30 | ▼ 4,8% |
| Marjă netă (%) | 50,29 | 53,11 | 52,95 | 58,01 | 51,37 | 34,98 | 31,04 | ▼ 11,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 80 | 70 | 72 | ▲ 2,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (475,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,61 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.