Publicitate

CATHEXIS DESIGN SRL

CUI: 16216311 J2004000154314 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16216311
Cod înmatriculare J2004000154314
EUID ROONRC.J2004000154314
Data înmatriculării 2004-03-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, Kossuth Lajos, 32

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: Kossuth Lajos
Număr: 32

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 178.102 RON 178.102 RON 92.781 RON 70.783 RON 85.321 RON 132.610 RON 16.585 RON 116.025 RON 62.433 RON 70.177 RON 5.057 RON 48.772 RON 0 RON 0 RON 0
2024 62.521 RON 62.521 RON 50.873 RON 8.831 RON 11.648 RON 116.210 RON 7.992 RON 108.218 RON 71.264 RON 44.946 RON 10.742 RON 23.522 RON 0 RON 0 RON 0
2025 58.134 RON 58.479 RON 56.078 RON 196 RON 2.401 RON 95.071 RON 4.173 RON 90.898 RON 71.460 RON 23.611 RON 10.315 RON 23.292 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

HODIŞ MÎNDRAŞ ROXANA
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 47 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
58,1 K RON
Rezultat Net 2025
196 RON
Total Active 2025
95,1 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 178,1 K RON 62,5 K RON 58,1 K RON
Venituri totale 178,1 K RON 62,5 K RON 58,5 K RON
Cheltuieli totale 92,8 K RON 50,9 K RON 56,1 K RON
Rezultat net 70,8 K RON 8,8 K RON 196 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −20,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,85 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,41 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,43 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,03 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,2 K RON (4.4%)
Active circulante90,9 K RON (95.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri10,3 K RON
Creanțe23,3 K RON
Numerar57,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,64
Durata stocaj (zile) 65
Rotație creanțe (ori/an) 2,50
Durata încasare (zile) 146

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,1%
Marjă netă
0,3%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 70,2 K RON 132,6 K RON 52,9%
2024 44,9 K RON 116,2 K RON 38,7%
2025 23,6 K RON 95,1 K RON 24,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 178,1 K RON 62,5 K RON 58,1 K RON ▼ 7,0%
Rezultat net 70,8 K RON 8,8 K RON 196 RON ▼ 97,8%
Total active 132,6 K RON 116,2 K RON 95,1 K RON ▼ 18,2%
Capitaluri proprii 62,4 K RON 71,3 K RON 71,5 K RON ▲ 0,3%
Datorii totale 70,2 K RON 44,9 K RON 23,6 K RON ▼ 47,5%
Lichiditate curentă 1,65 2,41 3,85 ▲ 59,9%
Marjă netă (%) 39,74 14,12 0,34 ▼ 97,6%
Scor bonitate 77 87 77 ▼ 11,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (196 RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.85), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate