Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARCOS DORALIS COM 24 SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, Str. EFTIMIE MURGU,CARTIER BANAT, 4, A4, B, 8, 35
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 72.729 RON | 72.729 RON | 54.161 RON | 16.626 RON | 18.568 RON | 75.192 RON | 0 RON | 75.192 RON | −13.691 RON | 88.883 RON | 74.578 RON | 139 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 54.762 RON | 54.762 RON | 44.903 RON | 8.216 RON | 9.859 RON | 80.091 RON | 0 RON | 80.091 RON | −5.475 RON | 85.566 RON | 46.404 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 51.665 RON | 51.665 RON | 45.296 RON | 5.032 RON | 6.369 RON | 54.201 RON | 0 RON | 54.201 RON | −443 RON | 54.644 RON | 52.493 RON | 143 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 105.879 RON | 105.879 RON | 96.794 RON | 7.130 RON | 9.085 RON | 45.365 RON | 0 RON | 45.365 RON | 6.687 RON | 38.678 RON | 40.211 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 43.389 RON | 43.389 RON | 31.334 RON | 10.406 RON | 12.055 RON | 74.001 RON | 0 RON | 74.001 RON | 17.093 RON | 57.155 RON | 69.185 RON | 100 RON | 0 RON | 247 RON | 0 |
| 2024 | 53.344 RON | 53.344 RON | 38.406 RON | 12.907 RON | 14.938 RON | 92.883 RON | 0 RON | 92.883 RON | 30.000 RON | 62.883 RON | 90.897 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 49.915 RON | 49.915 RON | 36.271 RON | 11.788 RON | 13.644 RON | 115.364 RON | 0 RON | 115.364 RON | 41.788 RON | 73.576 RON | 113.084 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 274 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 72,7 K RON | 54,8 K RON | 51,7 K RON | 105,9 K RON | 43,4 K RON | 53,3 K RON | 49,9 K RON |
| Venituri totale | 72,7 K RON | 54,8 K RON | 51,7 K RON | 105,9 K RON | 43,4 K RON | 53,3 K RON | 49,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 54,2 K RON | 44,9 K RON | 45,3 K RON | 96,8 K RON | 31,3 K RON | 38,4 K RON | 36,3 K RON |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 8,2 K RON | 5,0 K RON | 7,1 K RON | 10,4 K RON | 12,9 K RON | 11,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 50,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,44 |
| Durata stocaj (zile) | 827 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 88,9 K RON | 75,2 K RON | 118,2% |
| 2020 | 85,6 K RON | 80,1 K RON | 106,8% |
| 2021 | 54,6 K RON | 54,2 K RON | 100,8% |
| 2022 | 38,7 K RON | 45,4 K RON | 85,3% |
| 2023 | 57,2 K RON | 74,0 K RON | 77,2% |
| 2024 | 62,9 K RON | 92,9 K RON | 67,7% |
| 2025 | 73,6 K RON | 115,4 K RON | 63,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 72,7 K RON | 54,8 K RON | 51,7 K RON | 105,9 K RON | 43,4 K RON | 53,3 K RON | 49,9 K RON | ▼ 6,4% |
| Rezultat net | 16,6 K RON | 8,2 K RON | 5,0 K RON | 7,1 K RON | 10,4 K RON | 12,9 K RON | 11,8 K RON | ▼ 8,7% |
| Total active | 75,2 K RON | 80,1 K RON | 54,2 K RON | 45,4 K RON | 74,0 K RON | 92,9 K RON | 115,4 K RON | ▲ 24,2% |
| Capitaluri proprii | −13,7 K RON | −5,5 K RON | −443 RON | 6,7 K RON | 17,1 K RON | 30,0 K RON | 41,8 K RON | ▲ 39,3% |
| Datorii totale | 88,9 K RON | 85,6 K RON | 54,6 K RON | 38,7 K RON | 57,2 K RON | 62,9 K RON | 73,6 K RON | ▲ 17,0% |
| Lichiditate curentă | 0,85 | 0,94 | 0,99 | 1,17 | 1,29 | 1,48 | 1,57 | ▲ 6,2% |
| Marjă netă (%) | 22,86 | 15,00 | 9,74 | 6,73 | 23,98 | 24,20 | 23,62 | ▼ 2,4% |
| Scor bonitate | 47 | 47 | 42 | 75 | 75 | 85 | 77 | ▼ 9,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 50,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.