Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ECOSTIL SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Chiheru de Jos, Comuna Chiheru de Jos, CHIHERU DE JOS, 157, 547160
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 999.121 RON | 999.162 RON | 977.316 RON | 18.231 RON | 21.846 RON | 111.656 RON | 0 RON | 111.656 RON | 83.044 RON | 28.612 RON | 49.274 RON | 63 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 1.119.748 RON | 1.119.776 RON | 1.102.495 RON | 15.634 RON | 17.281 RON | 104.730 RON | 0 RON | 104.730 RON | 77.625 RON | 27.105 RON | 48.028 RON | 413 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 1.159.235 RON | 1.159.329 RON | 1.110.823 RON | 40.836 RON | 48.506 RON | 125.236 RON | 0 RON | 125.236 RON | 102.461 RON | 22.775 RON | 44.880 RON | 114 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 1.400.242 RON | 1.400.683 RON | 1.320.082 RON | 69.697 RON | 80.601 RON | 160.698 RON | 0 RON | 160.698 RON | 130.484 RON | 30.214 RON | 53.591 RON | 3.063 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.589.020 RON | 1.591.289 RON | 1.495.321 RON | 87.597 RON | 95.968 RON | 244.537 RON | 35.294 RON | 209.243 RON | 218.081 RON | 26.456 RON | 84.332 RON | 8.088 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.711.649 RON | 1.739.964 RON | 1.607.242 RON | 111.602 RON | 132.722 RON | 384.245 RON | 32.108 RON | 352.137 RON | 212.290 RON | 171.955 RON | 85.918 RON | 17.822 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.846.458 RON | 1.898.579 RON | 1.774.187 RON | 108.262 RON | 124.392 RON | 386.399 RON | 29.169 RON | 357.230 RON | 220.552 RON | 165.847 RON | 75.037 RON | 7.375 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 885 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 999,1 K RON | 1,12 M RON | 1,16 M RON | 1,40 M RON | 1,59 M RON | 1,71 M RON | 1,85 M RON |
| Venituri totale | 999,2 K RON | 1,12 M RON | 1,16 M RON | 1,40 M RON | 1,59 M RON | 1,74 M RON | 1,90 M RON |
| Cheltuieli totale | 977,3 K RON | 1,10 M RON | 1,11 M RON | 1,32 M RON | 1,50 M RON | 1,61 M RON | 1,77 M RON |
| Rezultat net | 18,2 K RON | 15,6 K RON | 40,8 K RON | 69,7 K RON | 87,6 K RON | 111,6 K RON | 108,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,00 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,45 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 24,61 |
| Durata stocaj (zile) | 15 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 250,37 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,6 K RON | 111,7 K RON | 25,6% |
| 2020 | 27,1 K RON | 104,7 K RON | 25,9% |
| 2021 | 22,8 K RON | 125,2 K RON | 18,2% |
| 2022 | 30,2 K RON | 160,7 K RON | 18,8% |
| 2023 | 26,5 K RON | 244,5 K RON | 10,8% |
| 2024 | 172,0 K RON | 384,2 K RON | 44,8% |
| 2025 | 165,8 K RON | 386,4 K RON | 42,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 999,1 K RON | 1,12 M RON | 1,16 M RON | 1,40 M RON | 1,59 M RON | 1,71 M RON | 1,85 M RON | ▲ 7,9% |
| Rezultat net | 18,2 K RON | 15,6 K RON | 40,8 K RON | 69,7 K RON | 87,6 K RON | 111,6 K RON | 108,3 K RON | ▼ 3,0% |
| Total active | 111,7 K RON | 104,7 K RON | 125,2 K RON | 160,7 K RON | 244,5 K RON | 384,2 K RON | 386,4 K RON | ▲ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 83,0 K RON | 77,6 K RON | 102,5 K RON | 130,5 K RON | 218,1 K RON | 212,3 K RON | 220,6 K RON | ▲ 3,9% |
| Datorii totale | 28,6 K RON | 27,1 K RON | 22,8 K RON | 30,2 K RON | 26,5 K RON | 172,0 K RON | 165,8 K RON | ▼ 3,6% |
| Lichiditate curentă | 3,90 | 3,86 | 5,50 | 5,32 | 7,91 | 2,05 | 2,15 | ▲ 5,2% |
| Marjă netă (%) | 1,82 | 1,40 | 3,52 | 4,98 | 5,51 | 6,52 | 5,86 | ▼ 10,1% |
| Scor bonitate | 77 | 77 | 90 | 85 | 95 | 90 | 90 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (108,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,00 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.