VET CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Str. ROMANIŢEI, 7A, 1100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 322.469 RON | 322.469 RON | 246.932 RON | 72.313 RON | 75.537 RON | 195.997 RON | 0 RON | 195.997 RON | 72.514 RON | 123.483 RON | 14.671 RON | 167.285 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 378.356 RON | 386.881 RON | 310.668 RON | 70.187 RON | 76.213 RON | 183.506 RON | 0 RON | 183.506 RON | 67.787 RON | 115.719 RON | 14.780 RON | 146.097 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 447.337 RON | 447.337 RON | 277.450 RON | 160.758 RON | 169.887 RON | 271.604 RON | 3.819 RON | 267.785 RON | 158.638 RON | 112.966 RON | 19.124 RON | 209.491 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7500 — Activități veterinare
Top format din 102 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 322,5 K RON | 378,4 K RON | 447,3 K RON |
| Venituri totale | 322,5 K RON | 386,9 K RON | 447,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 246,9 K RON | 310,7 K RON | 277,5 K RON |
| Rezultat net | 72,3 K RON | 70,2 K RON | 160,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 507,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,20 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 23,39 |
| Durata stocaj (zile) | 16 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,14 |
| Durata încasare (zile) | 171 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 123,5 K RON | 196,0 K RON | 63,0% |
| 2024 | 115,7 K RON | 183,5 K RON | 63,1% |
| 2025 | 113,0 K RON | 271,6 K RON | 41,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 322,5 K RON | 378,4 K RON | 447,3 K RON | ▲ 18,2% |
| Rezultat net | 72,3 K RON | 70,2 K RON | 160,8 K RON | ▲ 129,0% |
| Total active | 196,0 K RON | 183,5 K RON | 271,6 K RON | ▲ 48,0% |
| Capitaluri proprii | 72,5 K RON | 67,8 K RON | 158,6 K RON | ▲ 134,0% |
| Datorii totale | 123,5 K RON | 115,7 K RON | 113,0 K RON | ▼ 2,4% |
| Lichiditate curentă | 1,59 | 1,59 | 2,37 | ▲ 49,5% |
| Marjă netă (%) | 22,42 | 18,55 | 35,94 | ▲ 93,7% |
| Scor bonitate | 77 | 77 | 100 | ▲ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (160,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 507,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.