Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

LANDROTEL SRL

CUI: 16385035 J2004000887227 SRL Iaşi, Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16385035
Cod înmatriculare J2004000887227
EUID ROONRC.J2004000887227
Data înmatriculării 2004-04-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune Mențiune ONRC: Autorizație nepreschimbată în termenul legal
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Iaşi, Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Cuza Vodă, 2A

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos
Stradă: Cuza Vodă
Număr: 2A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 736.091 RON 736.976 RON 874.627 RON −137.651 RON −137.651 RON 803.562 RON 623.081 RON 180.481 RON 92.072 RON 711.490 RON 167.634 RON 540 RON 0 RON 0 RON 2
2020 751.082 RON 1.545.461 RON 1.070.607 RON 472.213 RON 474.854 RON 668.445 RON 576.663 RON 91.782 RON 564.285 RON 104.160 RON 58.653 RON 15.599 RON 0 RON 0 RON 5
2021 910.512 RON 1.274.131 RON 1.112.818 RON 147.018 RON 161.313 RON 816.359 RON 554.510 RON 261.849 RON 711.303 RON 105.056 RON 204.630 RON 21.526 RON 0 RON 0 RON 4
2022 1.546.816 RON 1.563.999 RON 1.549.003 RON 11.672 RON 14.996 RON 756.920 RON 496.560 RON 260.360 RON 722.975 RON 93.664 RON 82.602 RON 120.650 RON 0 RON 59.719 RON 2
2023 1.571.038 RON 1.572.372 RON 1.445.249 RON 99.786 RON 127.123 RON 926.948 RON 519.414 RON 407.534 RON 822.762 RON 104.186 RON 40.596 RON 77.206 RON 0 RON 0 RON 4
2024 1.725.112 RON 1.745.229 RON 1.526.484 RON 188.396 RON 218.745 RON 1.130.612 RON 474.718 RON 655.894 RON 1.011.158 RON 119.454 RON 72.587 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.761.824 RON 1.777.968 RON 1.641.726 RON 115.820 RON 136.242 RON 867.463 RON 505.084 RON 362.379 RON 645.820 RON 221.643 RON 143.913 RON 77.691 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

DUMITRACHI ANDREI
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 17 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,76 M RON
Rezultat Net 2025
115,8 K RON
Total Active 2025
867,5 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 736,1 K RON 751,1 K RON 910,5 K RON 1,55 M RON 1,57 M RON 1,73 M RON 1,76 M RON
Venituri totale 737,0 K RON 1,55 M RON 1,27 M RON 1,56 M RON 1,57 M RON 1,75 M RON 1,78 M RON
Cheltuieli totale 874,6 K RON 1,07 M RON 1,11 M RON 1,55 M RON 1,45 M RON 1,53 M RON 1,64 M RON
Rezultat net −137,7 K RON 472,2 K RON 147,0 K RON 11,7 K RON 99,8 K RON 188,4 K RON 115,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,10 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,64 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,99 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,32 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,91 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate505,1 K RON (58.2%)
Active circulante362,4 K RON (41.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri143,9 K RON
Creanțe77,7 K RON
Numerar70,8 K RON
Alte active circulante70,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,24
Durata stocaj (zile) 30
Rotație creanțe (ori/an) 22,68
Durata încasare (zile) 16

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,7%
Marjă netă
6,6%
ROA
13,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 711,5 K RON 803,6 K RON 88,5%
2020 104,2 K RON 668,4 K RON 15,6%
2021 105,1 K RON 816,4 K RON 12,9%
2022 93,7 K RON 756,9 K RON 12,4%
2023 104,2 K RON 926,9 K RON 11,2%
2024 119,5 K RON 1,13 M RON 10,6%
2025 221,6 K RON 867,5 K RON 25,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 736,1 K RON 751,1 K RON 910,5 K RON 1,55 M RON 1,57 M RON 1,73 M RON 1,76 M RON ▲ 2,1%
Rezultat net −137,7 K RON 472,2 K RON 147,0 K RON 11,7 K RON 99,8 K RON 188,4 K RON 115,8 K RON ▼ 38,5%
Total active 803,6 K RON 668,4 K RON 816,4 K RON 756,9 K RON 926,9 K RON 1,13 M RON 867,5 K RON ▼ 23,3%
Capitaluri proprii 92,1 K RON 564,3 K RON 711,3 K RON 723,0 K RON 822,8 K RON 1,01 M RON 645,8 K RON ▼ 36,1%
Datorii totale 711,5 K RON 104,2 K RON 105,1 K RON 93,7 K RON 104,2 K RON 119,5 K RON 221,6 K RON ▲ 85,5%
Lichiditate curentă 0,25 0,88 2,49 2,78 3,91 5,49 1,64 ▼ 70,2%
Marjă netă (%) -18,70 62,87 16,15 0,75 6,35 10,92 6,57 ▼ 39,8%
Scor bonitate 32 78 95 85 90 100 70 ▼ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,10 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.