Publicitate

STRATEGYX SRL

CUI: 16875495 J2004001797026 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16875495
Cod înmatriculare J2004001797026
EUID ROONRC.J2004001797026
Data înmatriculării 2004-10-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, IUSTIN MARŞIEU, 12, 310150

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: IUSTIN MARŞIEU
Număr: 12
Cod poștal: 310150

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.390.200 RON 1.382.704 RON 793.144 RON 575.891 RON 589.560 RON 5.894.044 RON 3.818.844 RON 2.075.200 RON 1.860.243 RON 1.890.510 RON 151.799 RON 1.711.433 RON 2.152.350 RON 9.059 RON 5
2024 2.042.297 RON 2.214.475 RON 1.382.654 RON 777.257 RON 831.821 RON 7.654.612 RON 6.644.752 RON 1.009.860 RON 2.356.490 RON 3.161.125 RON 256.786 RON 695.078 RON 2.136.997 RON 0 RON 5
2025 2.334.599 RON 2.469.435 RON 2.053.212 RON 350.184 RON 416.223 RON 7.254.199 RON 6.807.470 RON 446.729 RON 1.969.240 RON 3.229.436 RON 316.762 RON 129.369 RON 2.055.523 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

TORGE DORU-MIRCEA
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (54)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 51 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.14) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,33 M RON
Rezultat Net 2025
350,2 K RON
Total Active 2025
7,25 M RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,39 M RON 2,04 M RON 2,33 M RON
Venituri totale 1,38 M RON 2,21 M RON 2,47 M RON
Cheltuieli totale 793,1 K RON 1,38 M RON 2,05 M RON
Rezultat net 575,9 K RON 777,3 K RON 350,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,87 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,14 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,04 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,25 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,81 M RON (93.8%)
Active circulante446,7 K RON (6.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri316,8 K RON
Creanțe129,4 K RON
Numerar598 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,37
Durata stocaj (zile) 50
Rotație creanțe (ori/an) 18,05
Durata încasare (zile) 20

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,8%
Marjă netă
15,0%
ROA
4,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,89 M RON 5,89 M RON 32,1%
2024 3,16 M RON 7,65 M RON 41,3%
2025 3,23 M RON 7,25 M RON 44,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,39 M RON 2,04 M RON 2,33 M RON ▲ 14,3%
Rezultat net 575,9 K RON 777,3 K RON 350,2 K RON ▼ 54,9%
Total active 5,89 M RON 7,65 M RON 7,25 M RON ▼ 5,2%
Capitaluri proprii 1,86 M RON 2,36 M RON 1,97 M RON ▼ 16,4%
Datorii totale 1,89 M RON 3,16 M RON 3,23 M RON ▲ 2,2%
Lichiditate curentă 1,10 0,32 0,14 ▼ 56,7%
Marjă netă (%) 41,43 38,06 15,00 ▼ 60,6%
Scor bonitate 72 68 55 ▼ 19,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (350,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,87 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate