Publicitate

MARMOSIN CONSTRUCT SRL

CUI: 16709433 J2004001947089 SRL Braşov, Loc. Victoria, Oraş Victoria
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16709433
Cod înmatriculare J2004001947089
EUID ROONRC.J2004001947089
Data înmatriculării 2004-08-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Loc. Victoria, Oraş Victoria, LUCIAN BLAGA, 1, 505700

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Loc. Victoria, Oraş Victoria
Stradă: LUCIAN BLAGA
Număr: 1
Cod poștal: 505700

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 17.810 RON 17.810 RON 37.677 RON −20.036 RON −19.867 RON 97.494 RON 0 RON 97.494 RON 86.228 RON 11.266 RON 68.621 RON −2.380 RON 0 RON 0 RON 1
2024 119.145 RON 119.145 RON 99.873 RON 18.260 RON 19.272 RON 49.849 RON 4.536 RON 45.313 RON 41.903 RON 7.946 RON 30.626 RON 387 RON 0 RON 0 RON 1
2025 141.563 RON 141.563 RON 109.214 RON 31.005 RON 32.349 RON 86.725 RON 2.786 RON 83.939 RON 72.521 RON 14.204 RON 23.774 RON 20.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

OPRIŞ LUCIAN
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,450 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
141,6 K RON
Rezultat Net 2025
31,0 K RON
Total Active 2025
86,7 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 17,8 K RON 119,1 K RON 141,6 K RON
Venituri totale 17,8 K RON 119,1 K RON 141,6 K RON
Cheltuieli totale 37,7 K RON 99,9 K RON 109,2 K RON
Rezultat net −20,0 K RON 18,3 K RON 31,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 216,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,91 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,24 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,83 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,11 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,8 K RON (3.2%)
Active circulante83,9 K RON (96.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri23,8 K RON
Creanțe20,0 K RON
Numerar40,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,95
Durata stocaj (zile) 61
Rotație creanțe (ori/an) 7,08
Durata încasare (zile) 52

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,9%
Marjă netă
21,9%
ROA
35,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 11,3 K RON 97,5 K RON 11,6%
2024 7,9 K RON 49,8 K RON 15,9%
2025 14,2 K RON 86,7 K RON 16,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 17,8 K RON 119,1 K RON 141,6 K RON ▲ 18,8%
Rezultat net −20,0 K RON 18,3 K RON 31,0 K RON ▲ 69,8%
Total active 97,5 K RON 49,8 K RON 86,7 K RON ▲ 74,0%
Capitaluri proprii 86,2 K RON 41,9 K RON 72,5 K RON ▲ 73,1%
Datorii totale 11,3 K RON 7,9 K RON 14,2 K RON ▲ 78,8%
Lichiditate curentă 8,65 5,70 5,91 ▲ 3,6%
Marjă netă (%) -112,50 15,33 21,90 ▲ 42,9%
Scor bonitate 64 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 216,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate