Publicitate

DMS GAZ COMPANY SRL

CUI: 16357418 J2004006548407 SRL Ilfov, Loc. Vârteju, Oraş Măgurele
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16357418
Cod înmatriculare J2004006548407
EUID ROONRC.J2004006548407
Data înmatriculării 2004-04-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Ilfov, Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, SOSEAUA DE CENTURA, 2A1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Loc. Vârteju, Oraş Măgurele
Stradă: SOSEAUA DE CENTURA
Număr: 2A1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.431.704 RON 1.431.705 RON 1.507.164 RON −89.776 RON −75.459 RON 833.711 RON 734.649 RON 99.062 RON −388.649 RON 1.222.360 RON 15.568 RON 55.305 RON 0 RON 0 RON 16
2020 1.305.089 RON 1.519.704 RON 1.432.330 RON 74.787 RON 87.374 RON 802.562 RON 711.670 RON 90.892 RON −313.862 RON 1.116.424 RON 11.555 RON 46.494 RON 0 RON 0 RON 15
2021 1.628.770 RON 1.728.770 RON 1.697.487 RON 17.452 RON 31.283 RON 758.742 RON 691.197 RON 67.545 RON −296.410 RON 1.055.152 RON 11.543 RON 45.199 RON 0 RON 0 RON 14
2022 2.210.145 RON 2.660.145 RON 2.155.920 RON 485.185 RON 504.225 RON 891.386 RON 668.857 RON 222.529 RON 188.775 RON 702.611 RON 15.705 RON 51.807 RON 0 RON 0 RON 14
2023 1.296.280 RON 1.516.280 RON 1.379.112 RON 126.472 RON 137.168 RON 815.204 RON 649.605 RON 165.599 RON 315.247 RON 499.957 RON 0 RON 61.925 RON 0 RON 0 RON 13
2024 463.064 RON 463.064 RON 374.778 RON 76.261 RON 88.286 RON 875.004 RON 633.734 RON 241.270 RON 391.508 RON 483.496 RON 426 RON 55.885 RON 0 RON 0 RON 5
2025 561.249 RON 671.249 RON 657.744 RON 11.508 RON 13.505 RON 986.600 RON 851.649 RON 134.951 RON 403.016 RON 583.584 RON 4.081 RON 40.912 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (2)

BADEA CORINA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
DRAGU GEORGICĂ
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 55 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.23) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
561,2 K RON
Rezultat Net 2025
11,5 K RON
Total Active 2025
986,6 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,43 M RON 1,31 M RON 1,63 M RON 2,21 M RON 1,30 M RON 463,1 K RON 561,2 K RON
Venituri totale 1,43 M RON 1,52 M RON 1,73 M RON 2,66 M RON 1,52 M RON 463,1 K RON 671,2 K RON
Cheltuieli totale 1,51 M RON 1,43 M RON 1,70 M RON 2,16 M RON 1,38 M RON 374,8 K RON 657,7 K RON
Rezultat net −89,8 K RON 74,8 K RON 17,5 K RON 485,2 K RON 126,5 K RON 76,3 K RON 11,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 609,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,23 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate851,6 K RON (86.3%)
Active circulante135,0 K RON (13.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,1 K RON
Creanțe40,9 K RON
Numerar90,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 137,53
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 13,72
Durata încasare (zile) 27

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,4%
Marjă netă
2,1%
ROA
1,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,22 M RON 833,7 K RON 146,6%
2020 1,12 M RON 802,6 K RON 139,1%
2021 1,06 M RON 758,7 K RON 139,1%
2022 702,6 K RON 891,4 K RON 78,8%
2023 500,0 K RON 815,2 K RON 61,3%
2024 483,5 K RON 875,0 K RON 55,3%
2025 583,6 K RON 986,6 K RON 59,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,43 M RON 1,31 M RON 1,63 M RON 2,21 M RON 1,30 M RON 463,1 K RON 561,2 K RON ▲ 21,2%
Rezultat net −89,8 K RON 74,8 K RON 17,5 K RON 485,2 K RON 126,5 K RON 76,3 K RON 11,5 K RON ▼ 84,9%
Total active 833,7 K RON 802,6 K RON 758,7 K RON 891,4 K RON 815,2 K RON 875,0 K RON 986,6 K RON ▲ 12,8%
Capitaluri proprii −388,6 K RON −313,9 K RON −296,4 K RON 188,8 K RON 315,2 K RON 391,5 K RON 403,0 K RON ▲ 2,9%
Datorii totale 1,22 M RON 1,12 M RON 1,06 M RON 702,6 K RON 500,0 K RON 483,5 K RON 583,6 K RON ▲ 20,7%
Lichiditate curentă 0,08 0,08 0,06 0,32 0,33 0,50 0,23 ▼ 53,7%
Marjă netă (%) -6,27 5,73 1,07 21,95 9,76 16,47 2,05 ▼ 87,6%
Scor bonitate 19 45 32 68 55 60 50 ▼ 16,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 609,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate