Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GBP PRO CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, FERME D, 18A, spaţiu de birou (camera) de 20,8 mp
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 400 RON | 7.197 RON | −6.804 RON | −6.797 RON | 22.387 RON | 0 RON | 22.387 RON | 22.716 RON | 0 RON | 0 RON | 722 RON | 0 RON | 329 RON | 0 |
| 2020 | 66.505 RON | 67.264 RON | 51.034 RON | 14.203 RON | 16.230 RON | 38.866 RON | 0 RON | 38.866 RON | 36.919 RON | 2.238 RON | 3.856 RON | 8.184 RON | 0 RON | 291 RON | 0 |
| 2021 | 95.504 RON | 95.636 RON | 67.251 RON | 25.504 RON | 28.385 RON | 37.995 RON | 0 RON | 37.995 RON | 35.055 RON | 3.203 RON | 5.724 RON | 3.595 RON | 0 RON | 263 RON | 0 |
| 2022 | 117.704 RON | 118.141 RON | 91.941 RON | 22.415 RON | 26.200 RON | 29.887 RON | 0 RON | 29.887 RON | 29.049 RON | 1.167 RON | 5.993 RON | 3.664 RON | 0 RON | 329 RON | 0 |
| 2023 | 29.147 RON | 29.425 RON | 29.805 RON | −380 RON | −380 RON | 28.297 RON | 0 RON | 28.297 RON | 28.668 RON | 77 RON | 4.693 RON | 991 RON | 0 RON | 448 RON | 0 |
| 2024 | 19.719 RON | 19.752 RON | 17.772 RON | 1.679 RON | 1.980 RON | 30.540 RON | 0 RON | 30.540 RON | 30.348 RON | 233 RON | 6.014 RON | 1.676 RON | 0 RON | 41 RON | 0 |
| 2025 | 28.750 RON | 29.140 RON | 23.913 RON | 4.409 RON | 5.227 RON | 5.039 RON | 0 RON | 5.039 RON | 4.649 RON | 402 RON | 4.055 RON | −19.799 RON | 0 RON | 12 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 703 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 66,5 K RON | 95,5 K RON | 117,7 K RON | 29,1 K RON | 19,7 K RON | 28,8 K RON |
| Venituri totale | 400 RON | 67,3 K RON | 95,6 K RON | 118,1 K RON | 29,4 K RON | 19,8 K RON | 29,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,2 K RON | 51,0 K RON | 67,3 K RON | 91,9 K RON | 29,8 K RON | 17,8 K RON | 23,9 K RON |
| Rezultat net | −6,8 K RON | 14,2 K RON | 25,5 K RON | 22,4 K RON | −380 RON | 1,7 K RON | 4,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 40,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,45 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 51,70 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 12,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,09 |
| Durata stocaj (zile) | 52 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 22,4 K RON | 0,0% |
| 2020 | 2,2 K RON | 38,9 K RON | 5,8% |
| 2021 | 3,2 K RON | 38,0 K RON | 8,4% |
| 2022 | 1,2 K RON | 29,9 K RON | 3,9% |
| 2023 | 77 RON | 28,3 K RON | 0,3% |
| 2024 | 233 RON | 30,5 K RON | 0,8% |
| 2025 | 402 RON | 5,0 K RON | 8,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 66,5 K RON | 95,5 K RON | 117,7 K RON | 29,1 K RON | 19,7 K RON | 28,8 K RON | ▲ 45,8% |
| Rezultat net | −6,8 K RON | 14,2 K RON | 25,5 K RON | 22,4 K RON | −380 RON | 1,7 K RON | 4,4 K RON | ▲ 162,6% |
| Total active | 22,4 K RON | 38,9 K RON | 38,0 K RON | 29,9 K RON | 28,3 K RON | 30,5 K RON | 5,0 K RON | ▼ 83,5% |
| Capitaluri proprii | 22,7 K RON | 36,9 K RON | 35,1 K RON | 29,0 K RON | 28,7 K RON | 30,3 K RON | 4,6 K RON | ▼ 84,7% |
| Datorii totale | 0 RON | 2,2 K RON | 3,2 K RON | 1,2 K RON | 77 RON | 233 RON | 402 RON | ▲ 72,5% |
| Lichiditate curentă | – | 17,37 | 11,86 | 25,61 | 367,49 | 131,07 | 12,53 | ▼ 90,4% |
| Marjă netă (%) | – | 21,36 | 26,70 | 19,04 | -1,30 | 8,51 | 15,34 | ▲ 80,3% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 95 | 95 | 64 | 82 | 95 | ▲ 15,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 40,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.