Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CARDIO MED SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Str. CUZA VODĂ, A3, A, 3, 5675
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 208.100 RON | 208.100 RON | 114.774 RON | 91.245 RON | 93.326 RON | 420.636 RON | 394.092 RON | 26.544 RON | 254.571 RON | 166.065 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 234.300 RON | 234.300 RON | 115.132 RON | 116.995 RON | 119.168 RON | 686.811 RON | 678.463 RON | 8.348 RON | 371.566 RON | 315.245 RON | 0 RON | 54 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 273.416 RON | 273.416 RON | 111.326 RON | 159.410 RON | 162.090 RON | 652.354 RON | 640.216 RON | 12.138 RON | 530.976 RON | 121.378 RON | 0 RON | 54 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 402.513 RON | 402.513 RON | 171.529 RON | 227.141 RON | 230.984 RON | 1.192.717 RON | 1.042.210 RON | 150.507 RON | 758.117 RON | 434.600 RON | 0 RON | 54 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 522.413 RON | 522.413 RON | 257.226 RON | 260.940 RON | 265.187 RON | 1.637.532 RON | 1.585.486 RON | 52.046 RON | 1.019.057 RON | 621.430 RON | 0 RON | 119 RON | 0 RON | 2.955 RON | 1 |
| 2024 | 497.156 RON | 497.156 RON | 317.790 RON | 165.128 RON | 179.366 RON | 1.704.258 RON | 1.463.307 RON | 240.951 RON | 1.184.185 RON | 520.073 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 423.474 RON | 423.474 RON | 308.413 RON | 102.991 RON | 115.061 RON | 1.738.079 RON | 1.340.761 RON | 397.318 RON | 731.620 RON | 1.006.459 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 149 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,1 K RON | 234,3 K RON | 273,4 K RON | 402,5 K RON | 522,4 K RON | 497,2 K RON | 423,5 K RON |
| Venituri totale | 208,1 K RON | 234,3 K RON | 273,4 K RON | 402,5 K RON | 522,4 K RON | 497,2 K RON | 423,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 114,8 K RON | 115,1 K RON | 111,3 K RON | 171,5 K RON | 257,2 K RON | 317,8 K RON | 308,4 K RON |
| Rezultat net | 91,2 K RON | 117,0 K RON | 159,4 K RON | 227,1 K RON | 260,9 K RON | 165,1 K RON | 103,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 568,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,39 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,39 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,39 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 166,1 K RON | 420,6 K RON | 39,5% |
| 2020 | 315,2 K RON | 686,8 K RON | 45,9% |
| 2021 | 121,4 K RON | 652,4 K RON | 18,6% |
| 2022 | 434,6 K RON | 1,19 M RON | 36,4% |
| 2023 | 621,4 K RON | 1,64 M RON | 38,0% |
| 2024 | 520,1 K RON | 1,70 M RON | 30,5% |
| 2025 | 1,01 M RON | 1,74 M RON | 57,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,1 K RON | 234,3 K RON | 273,4 K RON | 402,5 K RON | 522,4 K RON | 497,2 K RON | 423,5 K RON | ▼ 14,8% |
| Rezultat net | 91,2 K RON | 117,0 K RON | 159,4 K RON | 227,1 K RON | 260,9 K RON | 165,1 K RON | 103,0 K RON | ▼ 37,6% |
| Total active | 420,6 K RON | 686,8 K RON | 652,4 K RON | 1,19 M RON | 1,64 M RON | 1,70 M RON | 1,74 M RON | ▲ 2,0% |
| Capitaluri proprii | 254,6 K RON | 371,6 K RON | 531,0 K RON | 758,1 K RON | 1,02 M RON | 1,18 M RON | 731,6 K RON | ▼ 38,2% |
| Datorii totale | 166,1 K RON | 315,2 K RON | 121,4 K RON | 434,6 K RON | 621,4 K RON | 520,1 K RON | 1,01 M RON | ▲ 93,5% |
| Lichiditate curentă | 0,16 | 0,03 | 0,10 | 0,35 | 0,08 | 0,46 | 0,39 | ▼ 14,8% |
| Marjă netă (%) | 43,85 | 49,93 | 58,30 | 56,43 | 49,95 | 33,21 | 24,32 | ▼ 26,8% |
| Scor bonitate | 65 | 73 | 78 | 78 | 73 | 65 | 53 | ▼ 18,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (103,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 568,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.