Publicitate

ECOFERMA HOGHILAG SRL

CUI: 17911316 J2005001240323 SRL Sibiu, Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17911316
Cod înmatriculare J2005001240323
EUID ROONRC.J2005001240323
Data înmatriculării 2005-08-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Sibiu, Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, HOGHILAG, CF NR.100093, NR.TOP 2688/2

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag
Stradă: HOGHILAG
Completare adresă: CF NR.100093, NR.TOP 2688/2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.094.590 RON 7.743.035 RON 7.793.200 RON −50.165 RON −50.165 RON 2.406.086 RON 1.365.632 RON 1.040.454 RON 1.350.901 RON 1.055.185 RON 264.696 RON 768.110 RON 0 RON 0 RON 3
2024 478.569 RON 1.541.620 RON 1.537.603 RON 4.017 RON 4.017 RON 2.961.715 RON 1.556.365 RON 1.405.350 RON 1.354.918 RON 1.606.797 RON 1.244.051 RON 134.854 RON 0 RON 0 RON 0
2025 1.977.448 RON 2.959.899 RON 2.950.460 RON 8.026 RON 9.439 RON 4.813.978 RON 1.423.008 RON 3.390.970 RON 1.362.944 RON 3.451.034 RON 2.761.433 RON 600.844 RON 0 RON 0 RON 10

Reprezentanți și administratori (1)

AFLAT ALEXANDRU OCTAVIAN
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (86)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 106 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.98) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,98 M RON
Rezultat Net 2025
8,0 K RON
Total Active 2025
4,81 M RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,09 M RON 478,6 K RON 1,98 M RON
Venituri totale 7,74 M RON 1,54 M RON 2,96 M RON
Cheltuieli totale 7,79 M RON 1,54 M RON 2,95 M RON
Rezultat net −50,2 K RON 4,0 K RON 8,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,40 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,98 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,18 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,39 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,42 M RON (29.6%)
Active circulante3,39 M RON (70.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,76 M RON
Creanțe600,8 K RON
Numerar28,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,72
Durata stocaj (zile) 510
Rotație creanțe (ori/an) 3,29
Durata încasare (zile) 111

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,5%
Marjă netă
0,4%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,06 M RON 2,41 M RON 43,9%
2024 1,61 M RON 2,96 M RON 54,3%
2025 3,45 M RON 4,81 M RON 71,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,09 M RON 478,6 K RON 1,98 M RON ▲ 313,2%
Rezultat net −50,2 K RON 4,0 K RON 8,0 K RON ▲ 99,8%
Total active 2,41 M RON 2,96 M RON 4,81 M RON ▲ 62,5%
Capitaluri proprii 1,35 M RON 1,35 M RON 1,36 M RON ▲ 0,6%
Datorii totale 1,06 M RON 1,61 M RON 3,45 M RON ▲ 114,8%
Lichiditate curentă 0,99 0,87 0,98 ▲ 12,3%
Marjă netă (%) -2,39 0,84 0,41 ▼ 51,2%
Scor bonitate 47 55 63 ▲ 14,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate