ROTVIC SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Bontăieni, Comuna Şişeşti, 47
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 238.572 RON | 242.363 RON | 79.222 RON | 160.717 RON | 163.141 RON | 498.269 RON | 112.917 RON | 385.352 RON | 366.458 RON | 171.573 RON | 14.644 RON | 352.913 RON | 0 RON | 39.762 RON | 2 |
| 2024 | 78.843 RON | 78.843 RON | 140.144 RON | −62.089 RON | −61.301 RON | 469.127 RON | 93.546 RON | 375.581 RON | 276.132 RON | 239.770 RON | 0 RON | 299.026 RON | 0 RON | 46.775 RON | 2 |
| 2025 | 147.290 RON | 147.290 RON | 141.319 RON | 4.498 RON | 5.971 RON | 470.774 RON | 104.523 RON | 366.251 RON | 280.630 RON | 190.144 RON | 18.289 RON | 296.033 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,291 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 238,6 K RON | 78,8 K RON | 147,3 K RON |
| Venituri totale | 242,4 K RON | 78,8 K RON | 147,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 79,2 K RON | 140,1 K RON | 141,3 K RON |
| Rezultat net | 160,7 K RON | −62,1 K RON | 4,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 63,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,27 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,05 |
| Durata stocaj (zile) | 45 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,50 |
| Durata încasare (zile) | 734 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 171,6 K RON | 498,3 K RON | 34,4% |
| 2024 | 239,8 K RON | 469,1 K RON | 51,1% |
| 2025 | 190,1 K RON | 470,8 K RON | 40,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 238,6 K RON | 78,8 K RON | 147,3 K RON | ▲ 86,8% |
| Rezultat net | 160,7 K RON | −62,1 K RON | 4,5 K RON | ▲ 107,2% |
| Total active | 498,3 K RON | 469,1 K RON | 470,8 K RON | ▲ 0,4% |
| Capitaluri proprii | 366,5 K RON | 276,1 K RON | 280,6 K RON | ▲ 1,6% |
| Datorii totale | 171,6 K RON | 239,8 K RON | 190,1 K RON | ▼ 20,7% |
| Lichiditate curentă | 2,25 | 1,57 | 1,93 | ▲ 23,0% |
| Marjă netă (%) | 67,37 | -78,75 | 3,05 | ▲ 103,9% |
| Scor bonitate | 87 | 52 | 85 | ▲ 63,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.