Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SALON IOANA SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, Rezervelor, 60, 1, 77041, parter, spațiul comercial 11
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 106.210 RON | 106.210 RON | 69.718 RON | 35.429 RON | 36.492 RON | 9.116 RON | 0 RON | 9.116 RON | −24.994 RON | 34.110 RON | 6.560 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 85.950 RON | 87.590 RON | 43.701 RON | 42.613 RON | 43.889 RON | 17.808 RON | 0 RON | 17.808 RON | 17.618 RON | 190 RON | 4.650 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 47.594 RON | 47.594 RON | 43.853 RON | 3.265 RON | 3.741 RON | 23.430 RON | 0 RON | 23.430 RON | 20.883 RON | 2.547 RON | 2.754 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 57.302 RON | 57.302 RON | 42.090 RON | 14.639 RON | 15.212 RON | 24.376 RON | 0 RON | 24.376 RON | 21.522 RON | 2.854 RON | 3.582 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 52.211 RON | 52.211 RON | 47.066 RON | 4.623 RON | 5.145 RON | 19.581 RON | 0 RON | 19.581 RON | 16.145 RON | 3.436 RON | 3.315 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 59.102 RON | 59.102 RON | 51.585 RON | 6.926 RON | 7.517 RON | 17.193 RON | 0 RON | 17.193 RON | 13.072 RON | 4.121 RON | 5.858 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 73.185 RON | 73.185 RON | 65.700 RON | 6.753 RON | 7.485 RON | 16.391 RON | 0 RON | 16.391 RON | 11.825 RON | 4.566 RON | 1.075 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 643 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106,2 K RON | 86,0 K RON | 47,6 K RON | 57,3 K RON | 52,2 K RON | 59,1 K RON | 73,2 K RON |
| Venituri totale | 106,2 K RON | 87,6 K RON | 47,6 K RON | 57,3 K RON | 52,2 K RON | 59,1 K RON | 73,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 69,7 K RON | 43,7 K RON | 43,9 K RON | 42,1 K RON | 47,1 K RON | 51,6 K RON | 65,7 K RON |
| Rezultat net | 35,4 K RON | 42,6 K RON | 3,3 K RON | 14,6 K RON | 4,6 K RON | 6,9 K RON | 6,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 47,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,35 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 68,08 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 34,1 K RON | 9,1 K RON | 374,2% |
| 2020 | 190 RON | 17,8 K RON | 1,1% |
| 2021 | 2,5 K RON | 23,4 K RON | 10,9% |
| 2022 | 2,9 K RON | 24,4 K RON | 11,7% |
| 2023 | 3,4 K RON | 19,6 K RON | 17,6% |
| 2024 | 4,1 K RON | 17,2 K RON | 24,0% |
| 2025 | 4,6 K RON | 16,4 K RON | 27,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106,2 K RON | 86,0 K RON | 47,6 K RON | 57,3 K RON | 52,2 K RON | 59,1 K RON | 73,2 K RON | ▲ 23,8% |
| Rezultat net | 35,4 K RON | 42,6 K RON | 3,3 K RON | 14,6 K RON | 4,6 K RON | 6,9 K RON | 6,8 K RON | ▼ 2,5% |
| Total active | 9,1 K RON | 17,8 K RON | 23,4 K RON | 24,4 K RON | 19,6 K RON | 17,2 K RON | 16,4 K RON | ▼ 4,7% |
| Capitaluri proprii | −25,0 K RON | 17,6 K RON | 20,9 K RON | 21,5 K RON | 16,1 K RON | 13,1 K RON | 11,8 K RON | ▼ 9,5% |
| Datorii totale | 34,1 K RON | 190 RON | 2,5 K RON | 2,9 K RON | 3,4 K RON | 4,1 K RON | 4,6 K RON | ▲ 10,8% |
| Lichiditate curentă | 0,27 | 93,73 | 9,20 | 8,54 | 5,70 | 4,17 | 3,59 | ▼ 14,0% |
| Marjă netă (%) | 33,36 | 49,58 | 6,86 | 25,55 | 8,85 | 11,72 | 9,23 | ▼ 21,2% |
| Scor bonitate | 42 | 95 | 75 | 95 | 75 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.