Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PITIC MOB SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Str. GRIGORE TOCILESCU, 12, 8763
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 73.707 RON | 115.042 RON | 103.371 RON | 10.871 RON | 11.671 RON | 393.008 RON | 249.058 RON | 143.950 RON | 52.042 RON | 340.966 RON | 74.557 RON | 52.454 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 191.359 RON | 277.814 RON | 197.677 RON | 77.481 RON | 80.137 RON | 563.028 RON | 484.536 RON | 78.492 RON | 129.523 RON | 433.505 RON | 45.208 RON | 30.516 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 108.691 RON | 221.675 RON | 211.305 RON | 8.858 RON | 10.370 RON | 684.981 RON | 475.430 RON | 209.551 RON | 138.380 RON | 546.601 RON | 94.880 RON | 90.066 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 355.033 RON | 311.939 RON | 260.099 RON | 48.217 RON | 51.840 RON | 1.641.144 RON | 454.348 RON | 1.186.796 RON | 186.598 RON | 585.408 RON | 72.125 RON | 948.449 RON | 869.138 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 218.514 RON | 383.666 RON | 345.084 RON | 34.878 RON | 38.582 RON | 2.430.804 RON | 1.340.233 RON | 1.090.571 RON | 221.476 RON | 1.344.684 RON | 62.079 RON | 906.430 RON | 864.644 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 288.917 RON | 547.868 RON | 538.096 RON | 5.445 RON | 9.772 RON | 1.409.343 RON | 1.186.365 RON | 222.978 RON | 226.920 RON | 499.616 RON | 64.528 RON | 128.275 RON | 682.807 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 328.640 RON | 475.681 RON | 460.338 RON | 7.176 RON | 15.343 RON | 1.183.542 RON | 1.033.573 RON | 149.969 RON | 234.096 RON | 380.246 RON | 79.379 RON | 47.273 RON | 569.200 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Top format din 72 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,7 K RON | 191,4 K RON | 108,7 K RON | 355,0 K RON | 218,5 K RON | 288,9 K RON | 328,6 K RON |
| Venituri totale | 115,0 K RON | 277,8 K RON | 221,7 K RON | 311,9 K RON | 383,7 K RON | 547,9 K RON | 475,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 103,4 K RON | 197,7 K RON | 211,3 K RON | 260,1 K RON | 345,1 K RON | 538,1 K RON | 460,3 K RON |
| Rezultat net | 10,9 K RON | 77,5 K RON | 8,9 K RON | 48,2 K RON | 34,9 K RON | 5,4 K RON | 7,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 376,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,39 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,14 |
| Durata stocaj (zile) | 88 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,95 |
| Durata încasare (zile) | 53 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 341,0 K RON | 393,0 K RON | 86,8% |
| 2020 | 433,5 K RON | 563,0 K RON | 77,0% |
| 2021 | 546,6 K RON | 685,0 K RON | 79,8% |
| 2022 | 585,4 K RON | 1,64 M RON | 35,7% |
| 2023 | 1,34 M RON | 2,43 M RON | 55,3% |
| 2024 | 499,6 K RON | 1,41 M RON | 35,5% |
| 2025 | 380,2 K RON | 1,18 M RON | 32,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,7 K RON | 191,4 K RON | 108,7 K RON | 355,0 K RON | 218,5 K RON | 288,9 K RON | 328,6 K RON | ▲ 13,7% |
| Rezultat net | 10,9 K RON | 77,5 K RON | 8,9 K RON | 48,2 K RON | 34,9 K RON | 5,4 K RON | 7,2 K RON | ▲ 31,8% |
| Total active | 393,0 K RON | 563,0 K RON | 685,0 K RON | 1,64 M RON | 2,43 M RON | 1,41 M RON | 1,18 M RON | ▼ 16,0% |
| Capitaluri proprii | 52,0 K RON | 129,5 K RON | 138,4 K RON | 186,6 K RON | 221,5 K RON | 226,9 K RON | 234,1 K RON | ▲ 3,2% |
| Datorii totale | 341,0 K RON | 433,5 K RON | 546,6 K RON | 585,4 K RON | 1,34 M RON | 499,6 K RON | 380,2 K RON | ▼ 23,9% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 0,18 | 0,38 | 2,03 | 0,81 | 0,45 | 0,39 | ▼ 11,6% |
| Marjă netă (%) | 14,75 | 40,49 | 8,15 | 13,58 | 15,96 | 1,88 | 2,18 | ▲ 16,0% |
| Scor bonitate | 55 | 63 | 50 | 90 | 46 | 45 | 53 | ▲ 17,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 376,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.