Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TICUS XL SRL

CUI: 17967686 J2005001754233 SRL Ilfov, Sat Chiajna, Comuna Chiajna
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17967686
Cod înmatriculare J2005001754233
EUID ROONRC.J2005001754233
Data înmatriculării 2005-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Chiajna, Comuna Chiajna, NICOLAE IORGA, 4, C4

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Chiajna, Comuna Chiajna
Stradă: NICOLAE IORGA
Număr: 4
Completare adresă: C4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 234.354 RON 234.354 RON 297.228 RON −65.217 RON −62.874 RON 27.019 RON 0 RON 27.019 RON −63.377 RON 90.396 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 330.101 RON 330.101 RON 474.208 RON −147.408 RON −144.107 RON 18.352 RON 0 RON 18.352 RON −145.568 RON 163.920 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2021 436.346 RON 436.346 RON 342.593 RON 89.390 RON 93.753 RON 212.785 RON 0 RON 212.785 RON 91.230 RON 121.555 RON 191.728 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2022 611.921 RON 611.921 RON 576.934 RON 28.868 RON 34.987 RON 222.728 RON 0 RON 222.728 RON 30.708 RON 192.020 RON 177.041 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2023 823.613 RON 823.613 RON 972.279 RON −156.902 RON −148.666 RON 236.418 RON 18.307 RON 218.111 RON −155.902 RON 392.320 RON 113.255 RON 68.542 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.193.749 RON 1.193.749 RON 1.119.484 RON 60.425 RON 74.265 RON 394.105 RON 259.170 RON 134.935 RON 61.425 RON 332.680 RON 112.916 RON 5.312 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.268.575 RON 1.268.575 RON 1.056.805 RON 169.841 RON 211.770 RON 567.917 RON 262.180 RON 305.737 RON 44.118 RON 523.799 RON 1.490 RON 194.384 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

ANGHEL DUMITRU ADRIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,697 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.58) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 92.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,27 M RON
Rezultat Net 2025
169,8 K RON
Total Active 2025
567,9 K RON
Scor Bonitate
66/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 66/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 234,4 K RON 330,1 K RON 436,3 K RON 611,9 K RON 823,6 K RON 1,19 M RON 1,27 M RON
Venituri totale 234,4 K RON 330,1 K RON 436,3 K RON 611,9 K RON 823,6 K RON 1,19 M RON 1,27 M RON
Cheltuieli totale 297,2 K RON 474,2 K RON 342,6 K RON 576,9 K RON 972,3 K RON 1,12 M RON 1,06 M RON
Rezultat net −65,2 K RON −147,4 K RON 89,4 K RON 28,9 K RON −156,9 K RON 60,4 K RON 169,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,45 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,58 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,58 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,08 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate262,2 K RON (46.2%)
Active circulante305,7 K RON (53.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,5 K RON
Creanțe194,4 K RON
Numerar109,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 851,39
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 6,53
Durata încasare (zile) 56

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,7%
Marjă netă
13,4%
ROA
29,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 90,4 K RON 27,0 K RON 334,6%
2020 163,9 K RON 18,4 K RON 893,2%
2021 121,6 K RON 212,8 K RON 57,1%
2022 192,0 K RON 222,7 K RON 86,2%
2023 392,3 K RON 236,4 K RON 165,9%
2024 332,7 K RON 394,1 K RON 84,4%
2025 523,8 K RON 567,9 K RON 92,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

66
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 234,4 K RON 330,1 K RON 436,3 K RON 611,9 K RON 823,6 K RON 1,19 M RON 1,27 M RON ▲ 6,3%
Rezultat net −65,2 K RON −147,4 K RON 89,4 K RON 28,9 K RON −156,9 K RON 60,4 K RON 169,8 K RON ▲ 181,1%
Total active 27,0 K RON 18,4 K RON 212,8 K RON 222,7 K RON 236,4 K RON 394,1 K RON 567,9 K RON ▲ 44,1%
Capitaluri proprii −63,4 K RON −145,6 K RON 91,2 K RON 30,7 K RON −155,9 K RON 61,4 K RON 44,1 K RON ▼ 28,2%
Datorii totale 90,4 K RON 163,9 K RON 121,6 K RON 192,0 K RON 392,3 K RON 332,7 K RON 523,8 K RON ▲ 57,4%
Lichiditate curentă 0,30 0,11 1,75 1,16 0,56 0,41 0,58 ▲ 43,9%
Marjă netă (%) -27,83 -44,66 20,49 4,72 -19,05 5,06 13,39 ▲ 164,6%
Scor bonitate 19 19 90 57 24 58 66 ▲ 13,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (169,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 66/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,45 M RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 92.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.