CONNECTIONS CONSULT S.A.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BUZEŞTI, 71, 7 si 8, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 149.861.786 RON | 151.214.365 RON | 138.065.834 RON | 11.343.505 RON | 13.148.531 RON | 56.154.356 RON | 2.387.320 RON | 53.767.036 RON | 25.295.560 RON | 30.743.051 RON | 1.413.974 RON | 15.940.288 RON | 1.028.948 RON | 1.620.689 RON | 214 |
| 2024 | 70.624.490 RON | 75.105.614 RON | 66.118.916 RON | 7.772.799 RON | 8.986.698 RON | 61.467.262 RON | 6.099.983 RON | 55.367.279 RON | 29.804.015 RON | 31.515.692 RON | 142.087 RON | 54.589.583 RON | 1.045.354 RON | 1.443.924 RON | 151 |
| 2025 | 114.265.832 RON | 166.559.176 RON | 131.025.731 RON | 33.864.665 RON | 35.533.445 RON | 88.512.320 RON | 3.751.762 RON | 84.760.558 RON | 56.019.579 RON | 32.475.394 RON | 659.297 RON | 81.682.023 RON | 719.507 RON | 1.037.599 RON | 80 |
Reprezentanți și administratori (4)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Top format din 989 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 149,86 M RON | 70,62 M RON | 114,27 M RON |
| Venituri totale | 151,21 M RON | 75,11 M RON | 166,56 M RON |
| Cheltuieli totale | 138,07 M RON | 66,12 M RON | 131,03 M RON |
| Rezultat net | 11,34 M RON | 7,77 M RON | 33,86 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 75,99 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,61 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 173,31 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,40 |
| Durata încasare (zile) | 261 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 30,74 M RON | 56,15 M RON | 54,8% |
| 2024 | 31,52 M RON | 61,47 M RON | 51,3% |
| 2025 | 32,48 M RON | 88,51 M RON | 36,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 149,86 M RON | 70,62 M RON | 114,27 M RON | ▲ 61,8% |
| Rezultat net | 11,34 M RON | 7,77 M RON | 33,86 M RON | ▲ 335,7% |
| Total active | 56,15 M RON | 61,47 M RON | 88,51 M RON | ▲ 44,0% |
| Capitaluri proprii | 25,30 M RON | 29,80 M RON | 56,02 M RON | ▲ 88,0% |
| Datorii totale | 30,74 M RON | 31,52 M RON | 32,48 M RON | ▲ 3,0% |
| Lichiditate curentă | 1,75 | 1,76 | 2,61 | ▲ 48,6% |
| Marjă netă (%) | 7,57 | 11,01 | 29,64 | ▲ 169,2% |
| Scor bonitate | 72 | 77 | 100 | ▲ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (33,86 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.