Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OLYMPIA DEZVOLTARE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NERVA TRAIAN, 3, 11, 31041, 3, BIROUL NR. 10H
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 9.070.536 RON | 10.751.775 RON | 8.987.014 RON | 1.764.761 RON | 1.764.761 RON | 97.525.302 RON | 84.527.384 RON | 12.997.918 RON | 23.723.118 RON | 72.089.496 RON | 0 RON | 6.623.904 RON | 3.198.733 RON | 1.486.045 RON | 0 |
| 2024 | 10.055.190 RON | 10.583.570 RON | 9.546.806 RON | 1.014.739 RON | 1.036.764 RON | 95.622.553 RON | 83.890.110 RON | 11.732.443 RON | 24.737.857 RON | 69.873.302 RON | 0 RON | 3.825.815 RON | 2.460.955 RON | 1.449.561 RON | 0 |
| 2025 | 9.835.543 RON | 10.392.549 RON | 13.556.237 RON | −3.163.688 RON | −3.163.688 RON | 94.421.249 RON | 82.781.823 RON | 11.639.426 RON | 21.574.169 RON | 71.899.633 RON | 17.435 RON | 2.487.053 RON | 1.850.813 RON | 903.366 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.16) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.163.688 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,07 M RON | 10,06 M RON | 9,84 M RON |
| Venituri totale | 10,75 M RON | 10,58 M RON | 10,39 M RON |
| Cheltuieli totale | 8,99 M RON | 9,55 M RON | 13,56 M RON |
| Rezultat net | 1,76 M RON | 1,01 M RON | −3,16 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,42 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,16 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,16 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 564,13 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,95 |
| Durata încasare (zile) | 92 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 72,09 M RON | 97,53 M RON | 73,9% |
| 2024 | 69,87 M RON | 95,62 M RON | 73,1% |
| 2025 | 71,90 M RON | 94,42 M RON | 76,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,07 M RON | 10,06 M RON | 9,84 M RON | ▼ 2,2% |
| Rezultat net | 1,76 M RON | 1,01 M RON | −3,16 M RON | ▼ 411,8% |
| Total active | 97,53 M RON | 95,62 M RON | 94,42 M RON | ▼ 1,3% |
| Capitaluri proprii | 23,72 M RON | 24,74 M RON | 21,57 M RON | ▼ 12,8% |
| Datorii totale | 72,09 M RON | 69,87 M RON | 71,90 M RON | ▲ 2,9% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 0,17 | 0,16 | ▼ 3,6% |
| Marjă netă (%) | 19,46 | 10,09 | -32,17 | ▼ 418,8% |
| Scor bonitate | 55 | 55 | 25 | ▼ 54,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,42 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.