Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NU SKIN ENTERPRISES SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GARA HERĂSTRĂU, 2, 2, 20334, 2, MODUL 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 35.194.295 RON | 35.200.841 RON | 34.221.208 RON | 579.212 RON | 979.633 RON | 2.210.655 RON | 2.143 RON | 2.208.512 RON | 473.783 RON | 763.160 RON | 0 RON | 628.637 RON | 905.354 RON | 9.669 RON | 0 |
| 2020 | 33.861.223 RON | 33.865.040 RON | 33.319.000 RON | 278.098 RON | 546.040 RON | 2.689.164 RON | 124 RON | 2.689.040 RON | 291.881 RON | 586.637 RON | 0 RON | 696.434 RON | 1.281.896 RON | 9.351 RON | 0 |
| 2021 | 33.876.037 RON | 33.876.593 RON | 32.895.812 RON | 650.925 RON | 980.781 RON | 2.940.648 RON | 0 RON | 2.940.648 RON | 662.806 RON | 871.279 RON | 0 RON | 441.002 RON | 896.347 RON | 4.751 RON | 0 |
| 2022 | 29.485.567 RON | 29.486.627 RON | 28.748.819 RON | 496.712 RON | 737.808 RON | 2.622.744 RON | 0 RON | 2.622.744 RON | 559.517 RON | 485.196 RON | 0 RON | 501.770 RON | 967.161 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 27.793.811 RON | 27.711.564 RON | 27.579.775 RON | −16.947 RON | 131.789 RON | 1.767.673 RON | 0 RON | 1.767.673 RON | 42.570 RON | 536.580 RON | 0 RON | 273.923 RON | 848.593 RON | 10.220 RON | 0 |
| 2024 | 27.087.997 RON | 27.013.319 RON | 26.673.297 RON | 115.750 RON | 340.022 RON | 1.779.665 RON | 0 RON | 1.779.665 RON | 158.320 RON | 415.323 RON | 0 RON | 232.749 RON | 883.610 RON | 4.294 RON | 0 |
| 2025 | 16.889.573 RON | 16.889.662 RON | 15.186.819 RON | 1.352.621 RON | 1.702.843 RON | 2.993.731 RON | 0 RON | 2.993.731 RON | 1.510.941 RON | 609.305 RON | 0 RON | 200.506 RON | 738.713 RON | 4.377 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4645 — Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Top format din 338 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,19 M RON | 33,86 M RON | 33,88 M RON | 29,49 M RON | 27,79 M RON | 27,09 M RON | 16,89 M RON |
| Venituri totale | 35,20 M RON | 33,87 M RON | 33,88 M RON | 29,49 M RON | 27,71 M RON | 27,01 M RON | 16,89 M RON |
| Cheltuieli totale | 34,22 M RON | 33,32 M RON | 32,90 M RON | 28,75 M RON | 27,58 M RON | 26,67 M RON | 15,19 M RON |
| Rezultat net | 579,2 K RON | 278,1 K RON | 650,9 K RON | 496,7 K RON | −16,9 K RON | 115,8 K RON | 1,35 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 18,52 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,91 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,58 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,91 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 84,23 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 763,2 K RON | 2,21 M RON | 34,5% |
| 2020 | 586,6 K RON | 2,69 M RON | 21,8% |
| 2021 | 871,3 K RON | 2,94 M RON | 29,6% |
| 2022 | 485,2 K RON | 2,62 M RON | 18,5% |
| 2023 | 536,6 K RON | 1,77 M RON | 30,4% |
| 2024 | 415,3 K RON | 1,78 M RON | 23,3% |
| 2025 | 609,3 K RON | 2,99 M RON | 20,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,19 M RON | 33,86 M RON | 33,88 M RON | 29,49 M RON | 27,79 M RON | 27,09 M RON | 16,89 M RON | ▼ 37,6% |
| Rezultat net | 579,2 K RON | 278,1 K RON | 650,9 K RON | 496,7 K RON | −16,9 K RON | 115,8 K RON | 1,35 M RON | ▲ 1.068,6% |
| Total active | 2,21 M RON | 2,69 M RON | 2,94 M RON | 2,62 M RON | 1,77 M RON | 1,78 M RON | 2,99 M RON | ▲ 68,2% |
| Capitaluri proprii | 473,8 K RON | 291,9 K RON | 662,8 K RON | 559,5 K RON | 42,6 K RON | 158,3 K RON | 1,51 M RON | ▲ 854,4% |
| Datorii totale | 763,2 K RON | 586,6 K RON | 871,3 K RON | 485,2 K RON | 536,6 K RON | 415,3 K RON | 609,3 K RON | ▲ 46,7% |
| Lichiditate curentă | 2,89 | 4,58 | 3,38 | 5,41 | 3,29 | 4,29 | 4,91 | ▲ 14,7% |
| Marjă netă (%) | 1,65 | 0,82 | 1,92 | 1,68 | -0,06 | 0,43 | 8,01 | ▲ 1.762,8% |
| Scor bonitate | 67 | 67 | 67 | 67 | 40 | 68 | 90 | ▲ 32,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,35 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 18,52 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.