BIGOACTIV SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, CETĂŢUIA, 6, M24, 7, 6, 428, 60835, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.211.167 RON | 3.211.214 RON | 2.757.273 RON | 384.944 RON | 453.941 RON | 1.279.511 RON | 19.061 RON | 1.260.450 RON | 961.455 RON | 318.056 RON | 0 RON | 685.561 RON | 0 RON | 0 RON | 37 |
| 2024 | 2.139.890 RON | 2.140.452 RON | 2.220.802 RON | −80.350 RON | −80.350 RON | 685.831 RON | 11.139 RON | 674.692 RON | 428.514 RON | 257.317 RON | 0 RON | 394.306 RON | 0 RON | 0 RON | 27 |
| 2025 | 1.811.223 RON | 1.836.171 RON | 1.725.641 RON | 90.888 RON | 110.530 RON | 539.671 RON | 24.314 RON | 515.357 RON | 314.817 RON | 224.854 RON | 0 RON | 218.233 RON | 0 RON | 0 RON | 19 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,21 M RON | 2,14 M RON | 1,81 M RON |
| Venituri totale | 3,21 M RON | 2,14 M RON | 1,84 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,76 M RON | 2,22 M RON | 1,73 M RON |
| Rezultat net | 384,9 K RON | −80,4 K RON | 90,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 987,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,32 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,30 |
| Durata încasare (zile) | 44 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 318,1 K RON | 1,28 M RON | 24,9% |
| 2024 | 257,3 K RON | 685,8 K RON | 37,5% |
| 2025 | 224,9 K RON | 539,7 K RON | 41,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,21 M RON | 2,14 M RON | 1,81 M RON | ▼ 15,4% |
| Rezultat net | 384,9 K RON | −80,4 K RON | 90,9 K RON | ▲ 213,1% |
| Total active | 1,28 M RON | 685,8 K RON | 539,7 K RON | ▼ 21,3% |
| Capitaluri proprii | 961,5 K RON | 428,5 K RON | 314,8 K RON | ▼ 26,5% |
| Datorii totale | 318,1 K RON | 257,3 K RON | 224,9 K RON | ▼ 12,6% |
| Lichiditate curentă | 3,96 | 2,62 | 2,29 | ▼ 12,6% |
| Marjă netă (%) | 11,99 | -3,75 | 5,02 | ▲ 233,9% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 82 | ▲ 43,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.