Publicitate

CONSTRUCŢII LUPU SRL

CUI: 18479420 J2006000633228 SRL Iaşi, Sat Miroslava, Comuna Miroslava
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18479420
Cod înmatriculare J2006000633228
EUID ROONRC.J2006000633228
Data înmatriculării 2006-03-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Miroslava, Comuna Miroslava, I, 2, 7, 707305

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Miroslava, Comuna Miroslava
Sector: 0
Bloc: I
Etaj: 2
Apartament: 7
Cod poștal: 707305

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.557.968 RON 2.558.046 RON 2.066.803 RON 462.371 RON 491.243 RON 533.576 RON 38.551 RON 495.025 RON 462.611 RON 70.965 RON 31.190 RON 263.190 RON 0 RON 0 RON 6
2024 1.965.840 RON 1.965.840 RON 1.755.913 RON 173.623 RON 209.927 RON 300.736 RON 11.058 RON 289.678 RON 173.863 RON 126.873 RON 85.280 RON 82.627 RON 0 RON 0 RON 6
2025 1.741.700 RON 1.741.700 RON 1.636.903 RON 86.404 RON 104.797 RON 147.266 RON 6.498 RON 140.768 RON 86.644 RON 60.622 RON 33.271 RON 2.680 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

LUPU MIHAI
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,364 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,74 M RON
Rezultat Net 2025
86,4 K RON
Total Active 2025
147,3 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,56 M RON 1,97 M RON 1,74 M RON
Venituri totale 2,56 M RON 1,97 M RON 1,74 M RON
Cheltuieli totale 2,07 M RON 1,76 M RON 1,64 M RON
Rezultat net 462,4 K RON 173,6 K RON 86,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,27 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,32 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,77 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,73 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,43 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,5 K RON (4.4%)
Active circulante140,8 K RON (95.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri33,3 K RON
Creanțe2,7 K RON
Numerar104,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 52,35
Durata stocaj (zile) 7
Rotație creanțe (ori/an) 649,89
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,0%
Marjă netă
5,0%
ROA
58,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 71,0 K RON 533,6 K RON 13,3%
2024 126,9 K RON 300,7 K RON 42,2%
2025 60,6 K RON 147,3 K RON 41,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,56 M RON 1,97 M RON 1,74 M RON ▼ 11,4%
Rezultat net 462,4 K RON 173,6 K RON 86,4 K RON ▼ 50,2%
Total active 533,6 K RON 300,7 K RON 147,3 K RON ▼ 51,0%
Capitaluri proprii 462,6 K RON 173,9 K RON 86,6 K RON ▼ 50,2%
Datorii totale 71,0 K RON 126,9 K RON 60,6 K RON ▼ 52,2%
Lichiditate curentă 6,98 2,28 2,32 ▲ 1,7%
Marjă netă (%) 18,08 8,83 4,96 ▼ 43,8%
Scor bonitate 87 75 77 ▲ 2,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (86,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate