Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GECO TRANS COM 2006 SRL
Date generale
Adresă
România, Buzău, Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, ION LUCA CARAGIALE, 44, 127650
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 510.972 RON | 542.252 RON | 535.046 RON | 2.093 RON | 7.206 RON | 337.823 RON | 199.572 RON | 138.251 RON | 101.441 RON | 236.382 RON | 0 RON | 115.725 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 899.455 RON | 899.455 RON | 673.302 RON | 217.158 RON | 226.153 RON | 519.733 RON | 275.795 RON | 243.938 RON | 250.822 RON | 293.111 RON | 0 RON | 165.317 RON | 0 RON | 24.200 RON | 3 |
| 2021 | 813.159 RON | 872.170 RON | 790.669 RON | 73.966 RON | 81.501 RON | 506.449 RON | 243.680 RON | 262.769 RON | 298.119 RON | 214.450 RON | 520 RON | 115.918 RON | 0 RON | 6.120 RON | 2 |
| 2022 | 862.266 RON | 921.210 RON | 909.568 RON | 2.648 RON | 11.642 RON | 356.909 RON | 156.719 RON | 200.190 RON | 2.888 RON | 355.045 RON | 0 RON | 132.202 RON | 0 RON | 1.024 RON | 2 |
| 2023 | 652.488 RON | 663.142 RON | 647.807 RON | 8.810 RON | 15.335 RON | 274.730 RON | 139.424 RON | 135.306 RON | 10.528 RON | 264.202 RON | 0 RON | 104.551 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 783.493 RON | 804.105 RON | 586.055 RON | 199.024 RON | 218.050 RON | 407.642 RON | 279.875 RON | 127.767 RON | 208.989 RON | 199.225 RON | 6.938 RON | 118.484 RON | 7.631 RON | 8.203 RON | 2 |
| 2025 | 1.728.939 RON | 1.767.454 RON | 1.581.085 RON | 159.012 RON | 186.369 RON | 583.141 RON | 283.441 RON | 299.700 RON | 200.521 RON | 395.190 RON | 6.586 RON | 232.578 RON | 4.579 RON | 17.149 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 932 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.76) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 511,0 K RON | 899,5 K RON | 813,2 K RON | 862,3 K RON | 652,5 K RON | 783,5 K RON | 1,73 M RON |
| Venituri totale | 542,3 K RON | 899,5 K RON | 872,2 K RON | 921,2 K RON | 663,1 K RON | 804,1 K RON | 1,77 M RON |
| Cheltuieli totale | 535,0 K RON | 673,3 K RON | 790,7 K RON | 909,6 K RON | 647,8 K RON | 586,1 K RON | 1,58 M RON |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 217,2 K RON | 74,0 K RON | 2,6 K RON | 8,8 K RON | 199,0 K RON | 159,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,36 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,76 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,74 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 262,52 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,43 |
| Durata încasare (zile) | 49 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 236,4 K RON | 337,8 K RON | 70,0% |
| 2020 | 293,1 K RON | 519,7 K RON | 56,4% |
| 2021 | 214,5 K RON | 506,4 K RON | 42,3% |
| 2022 | 355,0 K RON | 356,9 K RON | 99,5% |
| 2023 | 264,2 K RON | 274,7 K RON | 96,2% |
| 2024 | 199,2 K RON | 407,6 K RON | 48,9% |
| 2025 | 395,2 K RON | 583,1 K RON | 67,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 511,0 K RON | 899,5 K RON | 813,2 K RON | 862,3 K RON | 652,5 K RON | 783,5 K RON | 1,73 M RON | ▲ 120,7% |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 217,2 K RON | 74,0 K RON | 2,6 K RON | 8,8 K RON | 199,0 K RON | 159,0 K RON | ▼ 20,1% |
| Total active | 337,8 K RON | 519,7 K RON | 506,4 K RON | 356,9 K RON | 274,7 K RON | 407,6 K RON | 583,1 K RON | ▲ 43,1% |
| Capitaluri proprii | 101,4 K RON | 250,8 K RON | 298,1 K RON | 2,9 K RON | 10,5 K RON | 209,0 K RON | 200,5 K RON | ▼ 4,1% |
| Datorii totale | 236,4 K RON | 293,1 K RON | 214,5 K RON | 355,0 K RON | 264,2 K RON | 199,2 K RON | 395,2 K RON | ▲ 98,4% |
| Lichiditate curentă | 0,58 | 0,83 | 1,23 | 0,56 | 0,51 | 0,64 | 0,76 | ▲ 18,3% |
| Marjă netă (%) | 0,41 | 24,14 | 9,10 | 0,31 | 1,35 | 25,40 | 9,20 | ▼ 63,8% |
| Scor bonitate | 55 | 78 | 72 | 43 | 43 | 83 | 68 | ▼ 18,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (159,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.