Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAGIFLOR TEHNO FARM SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, Str. 23 AUGUST, 14B, P31, 1, P, 1, 70000
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 331.391 RON | 331.907 RON | 294.020 RON | 34.555 RON | 37.887 RON | 398.031 RON | 225.460 RON | 172.571 RON | 62.268 RON | 335.763 RON | 146.638 RON | 1.582 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 347.888 RON | 359.288 RON | 312.072 RON | 44.805 RON | 47.216 RON | 416.579 RON | 167.166 RON | 249.413 RON | 107.073 RON | 309.506 RON | 213.164 RON | 1.200 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 447.356 RON | 449.886 RON | 404.048 RON | 42.960 RON | 45.838 RON | 337.081 RON | 91.278 RON | 245.803 RON | 150.033 RON | 187.048 RON | 209.758 RON | 3.820 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 466.632 RON | 474.199 RON | 439.283 RON | 30.882 RON | 34.916 RON | 529.311 RON | 286.193 RON | 243.118 RON | 180.917 RON | 348.394 RON | 207.469 RON | 3.073 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 510.581 RON | 803.441 RON | 673.196 RON | 123.328 RON | 130.245 RON | 548.278 RON | 259.791 RON | 288.487 RON | 304.245 RON | 244.033 RON | 153.760 RON | 37.812 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 529.964 RON | 576.008 RON | 475.199 RON | 88.435 RON | 100.809 RON | 603.971 RON | 280.455 RON | 323.516 RON | 373.180 RON | 230.791 RON | 188.751 RON | 26.273 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 527.196 RON | 527.201 RON | 417.177 RON | 100.945 RON | 110.024 RON | 631.627 RON | 258.613 RON | 373.014 RON | 474.125 RON | 157.567 RON | 252.245 RON | 39.914 RON | 0 RON | 65 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Top format din 105 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 331,4 K RON | 347,9 K RON | 447,4 K RON | 466,6 K RON | 510,6 K RON | 530,0 K RON | 527,2 K RON |
| Venituri totale | 331,9 K RON | 359,3 K RON | 449,9 K RON | 474,2 K RON | 803,4 K RON | 576,0 K RON | 527,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 294,0 K RON | 312,1 K RON | 404,0 K RON | 439,3 K RON | 673,2 K RON | 475,2 K RON | 417,2 K RON |
| Rezultat net | 34,6 K RON | 44,8 K RON | 43,0 K RON | 30,9 K RON | 123,3 K RON | 88,4 K RON | 100,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 596,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,77 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,09 |
| Durata stocaj (zile) | 175 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,21 |
| Durata încasare (zile) | 28 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 335,8 K RON | 398,0 K RON | 84,4% |
| 2020 | 309,5 K RON | 416,6 K RON | 74,3% |
| 2021 | 187,0 K RON | 337,1 K RON | 55,5% |
| 2022 | 348,4 K RON | 529,3 K RON | 65,8% |
| 2023 | 244,0 K RON | 548,3 K RON | 44,5% |
| 2024 | 230,8 K RON | 604,0 K RON | 38,2% |
| 2025 | 157,6 K RON | 631,6 K RON | 25,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 331,4 K RON | 347,9 K RON | 447,4 K RON | 466,6 K RON | 510,6 K RON | 530,0 K RON | 527,2 K RON | ▼ 0,5% |
| Rezultat net | 34,6 K RON | 44,8 K RON | 43,0 K RON | 30,9 K RON | 123,3 K RON | 88,4 K RON | 100,9 K RON | ▲ 14,1% |
| Total active | 398,0 K RON | 416,6 K RON | 337,1 K RON | 529,3 K RON | 548,3 K RON | 604,0 K RON | 631,6 K RON | ▲ 4,6% |
| Capitaluri proprii | 62,3 K RON | 107,1 K RON | 150,0 K RON | 180,9 K RON | 304,2 K RON | 373,2 K RON | 474,1 K RON | ▲ 27,0% |
| Datorii totale | 335,8 K RON | 309,5 K RON | 187,0 K RON | 348,4 K RON | 244,0 K RON | 230,8 K RON | 157,6 K RON | ▼ 31,7% |
| Lichiditate curentă | 0,51 | 0,81 | 1,31 | 0,70 | 1,18 | 1,40 | 2,37 | ▲ 68,9% |
| Marjă netă (%) | 10,43 | 12,88 | 9,60 | 6,62 | 24,15 | 16,69 | 19,15 | ▲ 14,7% |
| Scor bonitate | 60 | 73 | 75 | 60 | 90 | 85 | 95 | ▲ 11,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 596,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.