CONTRI SRL
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Sat Onceşti, Comuna Voineşti, Principală, 164
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 665.922 RON | 666.152 RON | 623.249 RON | 36.572 RON | 42.903 RON | 364.018 RON | 285.494 RON | 78.524 RON | 172.653 RON | 191.365 RON | 12.534 RON | 5.988 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 298.631 RON | 313.236 RON | 261.717 RON | 43.441 RON | 51.519 RON | 536.363 RON | 441.907 RON | 94.456 RON | 216.094 RON | 320.269 RON | 0 RON | 70.625 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 504.102 RON | 516.222 RON | 294.372 RON | 188.662 RON | 221.850 RON | 640.825 RON | 510.548 RON | 130.277 RON | 404.756 RON | 236.069 RON | 0 RON | 17.554 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 221 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.55) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 665,9 K RON | 298,6 K RON | 504,1 K RON |
| Venituri totale | 666,2 K RON | 313,2 K RON | 516,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 623,2 K RON | 261,7 K RON | 294,4 K RON |
| Rezultat net | 36,6 K RON | 43,4 K RON | 188,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 327,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,55 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,48 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 28,72 |
| Durata încasare (zile) | 13 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 191,4 K RON | 364,0 K RON | 52,6% |
| 2024 | 320,3 K RON | 536,4 K RON | 59,7% |
| 2025 | 236,1 K RON | 640,8 K RON | 36,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 665,9 K RON | 298,6 K RON | 504,1 K RON | ▲ 68,8% |
| Rezultat net | 36,6 K RON | 43,4 K RON | 188,7 K RON | ▲ 334,3% |
| Total active | 364,0 K RON | 536,4 K RON | 640,8 K RON | ▲ 19,5% |
| Capitaluri proprii | 172,7 K RON | 216,1 K RON | 404,8 K RON | ▲ 87,3% |
| Datorii totale | 191,4 K RON | 320,3 K RON | 236,1 K RON | ▼ 26,3% |
| Lichiditate curentă | 0,41 | 0,29 | 0,55 | ▲ 87,1% |
| Marjă netă (%) | 5,49 | 14,55 | 37,43 | ▲ 157,3% |
| Scor bonitate | 55 | 60 | 83 | ▲ 38,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (188,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.