Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ACOR DENT SRL

CUI: 19236593 J2006002817088 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 19236593
Cod înmatriculare J2006002817088
EUID ROONRC.J2006002817088
Data înmatriculării 2006-11-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, Str. Iasomiei, 6, 20, E, 2

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Sector: 0
Stradă: Str. Iasomiei
Număr: 6
Bloc: 20
Scară: E
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 216.441 RON 216.441 RON 223.872 RON −9.595 RON −7.431 RON 152.353 RON 146.097 RON 6.256 RON 19.120 RON 133.233 RON 0 RON 395 RON 0 RON 0 RON 3
2020 272.275 RON 277.822 RON 224.159 RON 52.014 RON 53.663 RON 176.618 RON 122.799 RON 53.819 RON 44.434 RON 132.184 RON 0 RON 2.068 RON 0 RON 0 RON 2
2021 324.955 RON 334.958 RON 292.221 RON 39.453 RON 42.737 RON 172.610 RON 122.723 RON 49.887 RON 83.887 RON 88.723 RON 0 RON 395 RON 0 RON 0 RON 3
2022 294.981 RON 294.981 RON 288.493 RON 3.596 RON 6.488 RON 164.580 RON 118.093 RON 46.487 RON 87.483 RON 77.097 RON 0 RON 395 RON 0 RON 0 RON 3
2023 335.970 RON 335.970 RON 290.565 RON 42.281 RON 45.405 RON 178.820 RON 109.190 RON 69.630 RON 129.764 RON 49.056 RON 478 RON 1.816 RON 0 RON 0 RON 2
2024 340.070 RON 340.070 RON 348.584 RON −17.194 RON −8.514 RON 178.605 RON 132.943 RON 45.662 RON 112.570 RON 66.035 RON 0 RON 6.325 RON 0 RON 0 RON 2
2025 488.520 RON 488.520 RON 444.359 RON 29.780 RON 44.161 RON 196.177 RON 135.321 RON 60.856 RON 126.395 RON 69.782 RON 0 RON 22.025 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

HINTA-MUNTEANU NARCISA-CORINA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului
HINTA-MUNTEANU FLORIN
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 446 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.87) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
488,5 K RON
Rezultat Net 2025
29,8 K RON
Total Active 2025
196,2 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 216,4 K RON 272,3 K RON 325,0 K RON 295,0 K RON 336,0 K RON 340,1 K RON 488,5 K RON
Venituri totale 216,4 K RON 277,8 K RON 335,0 K RON 295,0 K RON 336,0 K RON 340,1 K RON 488,5 K RON
Cheltuieli totale 223,9 K RON 224,2 K RON 292,2 K RON 288,5 K RON 290,6 K RON 348,6 K RON 444,4 K RON
Rezultat net −9,6 K RON 52,0 K RON 39,5 K RON 3,6 K RON 42,3 K RON −17,2 K RON 29,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 462,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,87 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,87 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,56 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,81 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate135,3 K RON (69%)
Active circulante60,9 K RON (31%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe22,0 K RON
Numerar38,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 22,18
Durata încasare (zile) 17

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,0%
Marjă netă
6,1%
ROA
15,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 133,2 K RON 152,4 K RON 87,5%
2020 132,2 K RON 176,6 K RON 74,8%
2021 88,7 K RON 172,6 K RON 51,4%
2022 77,1 K RON 164,6 K RON 46,8%
2023 49,1 K RON 178,8 K RON 27,4%
2024 66,0 K RON 178,6 K RON 37,0%
2025 69,8 K RON 196,2 K RON 35,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 216,4 K RON 272,3 K RON 325,0 K RON 295,0 K RON 336,0 K RON 340,1 K RON 488,5 K RON ▲ 43,7%
Rezultat net −9,6 K RON 52,0 K RON 39,5 K RON 3,6 K RON 42,3 K RON −17,2 K RON 29,8 K RON ▲ 273,2%
Total active 152,4 K RON 176,6 K RON 172,6 K RON 164,6 K RON 178,8 K RON 178,6 K RON 196,2 K RON ▲ 9,8%
Capitaluri proprii 19,1 K RON 44,4 K RON 83,9 K RON 87,5 K RON 129,8 K RON 112,6 K RON 126,4 K RON ▲ 12,3%
Datorii totale 133,2 K RON 132,2 K RON 88,7 K RON 77,1 K RON 49,1 K RON 66,0 K RON 69,8 K RON ▲ 5,7%
Lichiditate curentă 0,05 0,41 0,56 0,60 1,42 0,69 0,87 ▲ 26,1%
Marjă netă (%) -4,43 19,10 12,14 1,22 12,58 -5,06 6,10 ▲ 220,6%
Scor bonitate 32 68 73 60 90 40 78 ▲ 95,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.