MARI DRINDA TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. IZLAZULUI, 12, 2, I, 27
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.149.411 RON | 1.238.191 RON | 988.883 RON | 238.532 RON | 249.308 RON | 931.555 RON | 177.818 RON | 753.737 RON | 885.649 RON | 45.906 RON | 4.863 RON | 312.509 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.131.563 RON | 1.132.504 RON | 884.241 RON | 220.310 RON | 248.263 RON | 884.642 RON | 306.649 RON | 577.993 RON | 797.785 RON | 86.857 RON | 7.380 RON | 282.125 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.419.211 RON | 1.428.196 RON | 1.181.045 RON | 212.918 RON | 247.151 RON | 1.000.916 RON | 245.293 RON | 755.623 RON | 830.703 RON | 170.213 RON | 990 RON | 254.387 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,173 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,15 M RON | 1,13 M RON | 1,42 M RON |
| Venituri totale | 1,24 M RON | 1,13 M RON | 1,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 988,9 K RON | 884,2 K RON | 1,18 M RON |
| Rezultat net | 238,5 K RON | 220,3 K RON | 212,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,50 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.433,55 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,58 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 45,9 K RON | 931,6 K RON | 4,9% |
| 2024 | 86,9 K RON | 884,6 K RON | 9,8% |
| 2025 | 170,2 K RON | 1,00 M RON | 17,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,15 M RON | 1,13 M RON | 1,42 M RON | ▲ 25,4% |
| Rezultat net | 238,5 K RON | 220,3 K RON | 212,9 K RON | ▼ 3,4% |
| Total active | 931,6 K RON | 884,6 K RON | 1,00 M RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | 885,6 K RON | 797,8 K RON | 830,7 K RON | ▲ 4,1% |
| Datorii totale | 45,9 K RON | 86,9 K RON | 170,2 K RON | ▲ 96,0% |
| Lichiditate curentă | 16,42 | 6,65 | 4,44 | ▼ 33,3% |
| Marjă netă (%) | 20,75 | 19,47 | 15,00 | ▼ 23,0% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (212,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,50 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.