Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RADIO TRANSPORT COMMUNICATION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, TUDOR VLADIMIRESCU, 22, 5, 50883, 5, CLADIREA GREENGATE OFFICES, CAMPUS 07, BIROUL NR 516
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.810.640 RON | 2.960.841 RON | 2.540.455 RON | 390.813 RON | 420.386 RON | 1.350.184 RON | 377.871 RON | 972.313 RON | 1.099.259 RON | 250.925 RON | 11.293 RON | 129.975 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2020 | 2.048.317 RON | 2.067.990 RON | 1.864.109 RON | 183.346 RON | 203.881 RON | 1.812.894 RON | 343.266 RON | 1.469.628 RON | 1.179.989 RON | 632.905 RON | 618 RON | 631.964 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2021 | 1.135.127 RON | 1.226.174 RON | 1.117.136 RON | 97.742 RON | 109.038 RON | 1.101.106 RON | 495.678 RON | 605.428 RON | 281.448 RON | 819.658 RON | 0 RON | 546.847 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2022 | 6.551.661 RON | 6.743.193 RON | 4.989.332 RON | 1.698.529 RON | 1.753.861 RON | 2.814.214 RON | 589.010 RON | 2.225.204 RON | 1.395.927 RON | 1.418.287 RON | 0 RON | 1.862.618 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2023 | 6.524.739 RON | 6.887.960 RON | 6.433.979 RON | 386.102 RON | 453.981 RON | 2.955.574 RON | 711.025 RON | 2.244.549 RON | 1.782.029 RON | 1.173.545 RON | 0 RON | 1.746.873 RON | 0 RON | 0 RON | 19 |
| 2024 | 10.231.397 RON | 10.252.860 RON | 9.140.687 RON | 965.378 RON | 1.112.173 RON | 4.633.882 RON | 758.111 RON | 3.875.771 RON | 2.747.407 RON | 1.886.475 RON | 44.654 RON | 3.658.644 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
| 2025 | 9.306.715 RON | 9.479.480 RON | 8.508.971 RON | 793.349 RON | 970.509 RON | 3.740.168 RON | 452.975 RON | 3.287.193 RON | 3.540.757 RON | 199.411 RON | 90.576 RON | 3.338.806 RON | 0 RON | 0 RON | 21 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (36)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5310 Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8020 Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4222 — Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Top format din 123 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,81 M RON | 2,05 M RON | 1,14 M RON | 6,55 M RON | 6,52 M RON | 10,23 M RON | 9,31 M RON |
| Venituri totale | 2,96 M RON | 2,07 M RON | 1,23 M RON | 6,74 M RON | 6,89 M RON | 10,25 M RON | 9,48 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,54 M RON | 1,86 M RON | 1,12 M RON | 4,99 M RON | 6,43 M RON | 9,14 M RON | 8,51 M RON |
| Rezultat net | 390,8 K RON | 183,3 K RON | 97,7 K RON | 1,70 M RON | 386,1 K RON | 965,4 K RON | 793,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,41 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,48 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,03 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | -0,71 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 18,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 102,75 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,79 |
| Durata încasare (zile) | 131 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 250,9 K RON | 1,35 M RON | 18,6% |
| 2020 | 632,9 K RON | 1,81 M RON | 34,9% |
| 2021 | 819,7 K RON | 1,10 M RON | 74,4% |
| 2022 | 1,42 M RON | 2,81 M RON | 50,4% |
| 2023 | 1,17 M RON | 2,96 M RON | 39,7% |
| 2024 | 1,89 M RON | 4,63 M RON | 40,7% |
| 2025 | 199,4 K RON | 3,74 M RON | 5,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,81 M RON | 2,05 M RON | 1,14 M RON | 6,55 M RON | 6,52 M RON | 10,23 M RON | 9,31 M RON | ▼ 9,0% |
| Rezultat net | 390,8 K RON | 183,3 K RON | 97,7 K RON | 1,70 M RON | 386,1 K RON | 965,4 K RON | 793,3 K RON | ▼ 17,8% |
| Total active | 1,35 M RON | 1,81 M RON | 1,10 M RON | 2,81 M RON | 2,96 M RON | 4,63 M RON | 3,74 M RON | ▼ 19,3% |
| Capitaluri proprii | 1,10 M RON | 1,18 M RON | 281,4 K RON | 1,40 M RON | 1,78 M RON | 2,75 M RON | 3,54 M RON | ▲ 28,9% |
| Datorii totale | 250,9 K RON | 632,9 K RON | 819,7 K RON | 1,42 M RON | 1,17 M RON | 1,89 M RON | 199,4 K RON | ▼ 89,4% |
| Lichiditate curentă | 3,87 | 2,32 | 0,74 | 1,57 | 1,91 | 2,05 | 16,48 | ▲ 702,4% |
| Marjă netă (%) | 13,90 | 8,95 | 8,61 | 25,93 | 5,92 | 9,44 | 8,52 | ▼ 9,7% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 48 | 90 | 77 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (793,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,41 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.